Meno Kolektyvai

Džiazo grupė

Tik 2014 metų pavasarį susikūrusi Džiazo grupė (vad. Juozas Strupinskas) jau spėjo nustebinti garliaviečius ir šio miesto renginių svečius profesionaliai ir įvairiais stiliais atliekamais kūriniais. Grupę sudaro labai profesionalūs, energingi ir jauni nariai: Juozas Strupinskas – saksofonas, fleita, Marius Giedra – fortepijonas, Romanas Lykovas – bosinė gitara,  Arūnas Kuzminskas – trimitas, Ąžuolas Paulauskas – mušamieji instrumentai. Savo koncertinėje programoje grupė atlieka tradicinį džiazą, originalias kompozicijas, džiazo improvizacijas, liaudies dainų aranžuotes.

Šios jaunatviškos ir profesionalios kompanijos tikslas – profesionaliojo meno sklaida Garliavos bendruomenėje.

 

Vadovas J. Strupinskas tel. 8-618-57885 

Folkloro ansamblis „Gegutala“

   Garliavos  sporto ir kultūros centro folkloro ansamblis „Gegutala” susikūrė 2000 metais. Pradžią davė vaikų folkloro ansamblio „Obelėlė“ tėveliai. Tai  ir folkloro ansamblio „Garliavos senoliai“, gyvavusio 1975-2005 metais,  tolimesnė tąsa.

   Nemažai ansambliečių save kildina iš Aukštaitijos, todėl ansamblis atlieka daugiausia aukštaitiškąjį folklorą bei rengiasi aukštaitiškais tautiniais drabužiais. Tačiau pastaraisiais metais vis labiau ima gilintis ir į Garliavos krašto bei suvalkietiškąjį folklorą. Parengtos programos „Šimtametės Pyplių šeimynos dainos”, partizaninės dainos „Akis ne motina užspaudė”, romansų programa „Išgydyk žaizdas iš krūtinės”, „Savam krašte ir tvoros žydi”, „Piršlys šelma melagis”, „Žaliam berži gegute kukava”, ratelių programa „Vanags gegutį pagaus pagaus” ir kt. Ansamblis ne tik dainuoja, bet ir šoka, taip pat yra ir sava kapelytė.

  „Gegutalos” pagrindinis tikslas – išsaugoti gyvą mūsų tautos folklorą, tęsti dainavimo tradiciją. Kol gyva mūsų kalba, kol gyvos mūsų dainos – gyvuos ir mūsų tauta. Kai nemaža tautiečių dalis pakėlusi sparnus skristi į platųjį pasaulį, turi gi kažkas likti namie ir prižiūrėti, kad nesunyktų tautos šaknys, kad nesiblaškytume pasaulio kryžkelėmis, vis ieškodami Namų, kad turėtume kur sugrįžti.

   Ansambliečiai mano, kad nėra geresnio bendravimo, saviraiškos, atsipalaidavimo būdo kaip dainavimas bei tradiciniai šokiai. Ar ne todėl mūsų protėviai rado laiko dainoms, pasilinksminimams net per didžiausius darbymečius?

  „Gegutala” dalyvavo visose per šį laikotarpį vykusiose Lietuvos Dainų šventėse, dalyvavo tarptautiniuose festivaliuose „Baltica”, „Skamba skamba kankliai”, „Atataria lamzdžiai”. Kasmet keliauja po Lietuvą, renka medžiagą, koncertuoja, susitinka su kitais folkloro ansambliais (Kupiškio „Kupkiemis”, Baisogalos „Dainoriai”, Barstyčių „Barstyte”, Zarasų folkloro ansambliu, Šakių „Šakija”, Rezeknes folklore ans.), draugauja su kaimynų ansambliais „Sedula”, „Piliarožė” ir kt.).

  „Kad pajustume liaudies dainų visą grožį ir jų magišką galią, turime dainuoti. Ne klausytis, o dainuoti. Juk prie dainų susitinka kartų kartos. Tad kviečiame ateiti pas mus dainuoti, šokti, muzikuoti. Saugokim mūsų tautos šaknis visi kartu,” – kviečia ansambliečiai.

   Ansambliui „Gegutala“ suteikta pirmoji kategorija.

 

Vadovė N. Grivačiauskienė tel. 8-676-39519

Mėgėjų teatras „Be pavadinimo"

   Pirmoji suaugusiųjų mėgėjų teatro repeticija įvyko 2014 m. spalio 14 dieną, tuometinės centro režisierės ir renginių organizatorės Augustinos Kinderytės bei meno vadovės Zitos Butiškytės iniciatyva. Po nepilnų trijų mėnesių kūrybinio darbo žiūrovai išvydo intriguojančią premjerą: asociacijų žaidimas ,,Pokalbiai prie raudonos staltiesės”, sulaukė skirtingos žiūrovų reakcijos, ko ir siekė spektaklio – žaidimo kūrėjai.  Vėliau, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga, bendruomenei pateikta istorinė kompozicija ,,Parašyta 1918 metais...”, moterų lūpomis pasakojusi apie to meto istorines asmenybes ir įvykius.

   Nuo 2015 m. gegužės mėnesio teatro režisierė ir vadovė - Zita Butiškytė.  2016  m. kovo 22 d. teatras garliaviečiams pristatė dar vieną kūrybinį darbą - spektaklį ,,Likimo meilė” pagal J. Gonopolskajos pjesę (vertė - teatro narė Lijana Mišeikienė). Sudėtingo, nenuspėjamo siužeto spektaklis, įdomūs personažai ir charakteriai, kuriuos nuoširdžiai kūrė aktorės Vaida Akelaitytė, Milda Ona Patackaitė, Lijana Ona Brazauskaitė, Ona Kulbokaitė bei gyvai atliekamos meno vadovo Juozo Strupinsko saksofono melodijos, leido sukurti įtemptą tragikomedijos atmosferą  ir sulaukti  puikaus žiūrovų įvertinimo. Spektaklį kelis kartus išvydo ne tik Garliavos, Kulautuvos bet ir Ukmergės rajono žiūrovai.

   2017 m. gegužės 2 d. Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos aktų salėje (kurioje pastoviai ir vyksta šio kolektyvo repeticijos) buvo pristatyta dar viena teatro ,,Be pavadinimo” premjera – komedija ,,Penkios mylimos”, pagal Gražinos Mareckaitės pjesę. Be minėtų aktorių, spektaklyje vaidina Jolanta Pivorienė, Valė Kleizienė ir Vaiva Jefimovaitė.

   Garliavos sporto ir kultūros centro teatras ,,Be pavadinimo” skaičiuoja dar tik trečius kūrybinius metus, tačiau gausiai besirenkantys į spektaklius teatro mylėtojai liudija faktą - šis teatras turi žiūrovą.

 

Teatro režisierė Zita Butiškytė tel. 8 671 01787

Vaikų šokių kolektyvas „Tauškutis”

   Kauno rajono Garliavos sporto ir kultūros centro vaikų šokių kolektyvui „Tauškutis“ vadovauja Zita Vaškelienė. Kolektyvo šokėjai ne vienerius metus džiugina Kauno rajono, Kauno miesto bei Lietuvos žiūrovus. Kolektyvas dalyvauja respublikinėse ir moksleivių Dainų šventėse, Kauno rajono šventėse ir renginiuose. Taip pat dalyvauta įvairiuose konkursuose ir festivaliuose.

  Kolektyvas garsina Garliavą įvairiuose šokių festivaliuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Vaikų šokių kolektyvas „Tauškutis“ jau lankėsi Latvijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Slovakijoje. Šiuo metu „Tauškutyje“ šoka  5 - 10 metų vaikai. Kolektyvas ruošiasi 2018 m. respublikinei šventei, kuri skirta Lietuvos 100 m. paminėti.

Kviečiame norinčius į savo gretas. Kartu puoselėkime tautines tradicijas!

 

Vadovė Zita Vaškelienė tel. 8 615 30299

Vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Ąžuolas“

   Choreografės Zitos Vaškelienės iniciatyva 2003 m. Garliavos kultūros centre suburta vyresniųjų liaudiškų šokių grupė. Po mėnesio šokėjams jau teko koncertuoti. Tai buvo kolektyvo krikštas. Pirmasis šokis, pateiktas publikos teismui, vadinosi „Pasodinom ąžuolą“ (Juozo Gudavičiaus choreografija), tad kolektyvas pavadintas „Ąžuolo“ vardu.

   Šiuo metu jame šoka 21 šokėjas.Tai draugiškas, darbštus, šokį mėgstantis, visur ir visada kokybės siekiantis, bendrauti norintis kolektyvas. „Ąžuolo“ šokėjai – aktyvūs Lietuvos dainų švenčių, Kauno rajono ir Kauno miesto renginių, festivalių dalyviai, mielai koncertuoja kituose miestuose ir rajonuose. Nuo 2005 m. kolektyvo iniciatyva Garliavoje kasmet rengiamas vyresniųjų liaudiškų šokių festivalis „Atdarykim vartelius“, į kurį kviečiami draugai ir bendraminčiai.

   Kolektyvas dalyvavo respublikinėje kapelų šventėje „Grok, Jurgeli“ Kaune, festivaliuose „Žiežmarių kviestinis“ Žiežmariuose, „Gudobelės žiedas“ Rumšiškėse, „Pasodinsim ąžuolą“ Kaune, „Ringio ringis“ Prienuose. „Jotvingis 2013“ Marijampolėje, Kaišiadoryse, Elektrėnuose, Jurbarke, Panevėžio raj., Vilniuje, Gargžduose, Plungėje ir kt. „Ąžuolas“ atstovavo savo kraštui ir užsienio festivaliuose – 2010 m. Olandijoje, 2017 m. Lenkijoje.

   Šokėjai išdrįso savo lygį pasitikrinti konkursuose ir kaskart siekia aukštesnių rezultatų. 2009 m. respublikiniame suaugusiųjų liaudiškų šokių grupių ir ansamblių konkurse „Pora už poros“ miestelių grupėje iškovojo trečią, o 2012 m. tapo laureatais. 2010 m. respublikiniame vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvų konkursiniame sambūryje „Iš aplinkui“ – antrą, o 2012 m. – pirmą vietą. 2011 m. festivalyje „Klumpynė“ Trakuose pelnė pagrindinį prizą. 2013 m.konkurse „Pora už poros“ laimėjo laureatų vardą. Kolektyvui suteikta  I –  kategorija. 2016 m. respublikiniame vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvų konkursiniame sambūryje „Iš aplinkui“ – antroji vieta.

2012 m. kolektyvas pelnė nominaciją „Geriausia suaugusiųjų šokių grupė ir vadovas", kuri suteikiama už stabilų aukštą meninį lygį, aktyvią ir itin reikšmingą pastarųjų metų veiklą ar naujo repertuaro parengimą, savo krašto choreografijos propagavimą; tradicinio šokio žanro saugojimą ir populiarinimą regionų, apskričių ir šalies svarbiausiuose renginiuose; sambūriuose, konkursuose pelnytas prizines vietas, originalių tradicinių projektų inicijavimą ir organizavimą.

Kauno rajono Garliavos kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Ąžuolas“ - laureatas  „Aukso paukštės“ laimėtojas, vadovė Zita Vaškelienė. Tai aukščiausias respublikos apdovanojimas meno mėgėjų srityje.

 Šokėjai ir jų vadovė tiki, kad niekas taip nesuburia kolektyvo, kaip buvimas kartu. Į du svarbiausius metų renginius – kūrybinę stovyklą prie Glūko ežero ir senųjų metų palydų šventę „Mes viena šeima“ – šokėjai atvyksta su šeimomis.

Šokėjų kredo: noriu, galiu, padarysiu, nes šokis – mūsų gyvenimas! 

 

Vadovė Zita Vaškelienė tel. 8 615 30299