Sausis 2021

P A T K P Š S
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
RĖMĖJAI:
ES investicijos

GSKC patalpų ir reklaminio ploto nuomos galimybės

Artimiausiu metu renginių nėra.

Naujienos

2019-01-16
3x3 krepšinio senbuviai „Hoptrans Winter Open“ turnyre galvos nenuleidžia

Jau sausio 20 dieną Kauno rajono Garliavos sporto centre įvyks trečiasis „Hoptrans Winter Open“ 3x3 krepšinio žiemos sezono etapas.

Vyrų elito grupės turnyre komandos kausis dėl kelialapio į „Challenger“ tipo turnyrą, o Lietuvos komandos toliau kausis dėl turo taškų, kurie suteiks galimybę atstovauti Lietuvai vasarą vyksiančiame Pasaulio 3×3 čempionate Amsterdame.

Vyrų elito turnyre iš viso dalyvaus 16 ekipų, tarp kurių komandos (Panevėžio „Frosch“, Šakių „Gulbelė“, Trakų „Gealan Baltic“, Kauno „Apes&Humans“, Kauno rajono „BalPol“, TV3, Vilniaus „Pasmerkti“), kurios komerciniu principu jau yra užsitikrinusios vietą grupių turnyre, o kitos komandos dėl vietos pagrindiniame turnyre kausis atrankoje.

Viena seniausiai 3x3 krepšinį žaidžiančių Lietuvos komandų yra „Naresta“, kuriai šis „Hoptrans Winter Open“ žiemos sezonas kol kas klostosi ne itin sėkmingai. Vietos pagrindiniame etape neturinti komanda per pirmuosius du turus surinko tik 50 taškų ir bendroje įskaitoje tarp Lietuvos komandų užima prieš paskutinę vietą.

Kaip bebūtų, vienas šios komandos lyderių Deividas Aukštuolis tikina, kad komanda galvos nenuleidžia ir į kiekvieną etapą atvažiuoja turėdami savų tikslų.

„Jau prieš pat žiemos sezono pradžią buvo aišku, kad pakilti į pirmąjį ketvertuką bus labai sunku, kadangi nesame komerciniu būdu užsitikrinę vietos pagrindiniame turnyre ir kiekvieną čempionato etapą privalome pradėti nuo atrankos. Atrankoje varžovai būna panašaus lygmens, kaip ir grupės kovose, tad tenka sužaisti dvejomis rungtynėmis daugiau, o tai reiškia, kad ir fizinio pasirengimo reikia žymiai geresnio. Šiuo metu tai ir yra pagrindinė mūsų komandos problema. Kartais su komanda pajuokaujame, kad kvapo užtenka tik pirmiesiems dvejiems susitikimams, o vėliau jaučiame to pasekmes. Iš kitos pusės, gal tiesiog jau pasenome todėl nebedemonstruojame tokio žaidimo, kurį žaidėme keli metai atgal tiek Lietuvos, tiek tarptautiniu mastu. Žaidimo lygiu ir patirties gaus mes tikrai esame pajėgūs nuveikti žymiai daugiau, bet kaip jau minėjau, trūksta fizinio pasirengimo.

Trečiame etape viskas priklausys nuo mūsų komandos komplektacijos ir dalyvaujančių komandų atrankoje. Kaip ir visada – mes tikime savimi. Šiuo metu tikrai žinome, kad bent trys žaidėjai bus tie patys, kaip ir pirmuose dviejuose etapuose, tad pirminis tikslas yra patekti į pagrindinį turnyrą, o vėliau kabintis ir į aštuntuką“,- prieš trečiąjį etapą pasakojo D. Aukštuolis.

Paklaustas, ar komanda prieš trečiąjį etapą neplanuoja kardinalių pokyčių sudėtyje, krepšininkas buvo kategoriškas: arba žaidžia savi, arba nežaidžiame išvis.

„Pokyčių komandoje mes nenorime. Nesame tas kolektyvas, kuris vaikosi tik šlovės imdami bet ką į savo komandą. Turime tam tikrą žaidėjų ratelį, į kurį pirmiausia atsigręžiame, jei pagrindinius komandos žaidėjus užpuola traumos. Savo komandos viduje esame nusistatę taisyklę: „jeigu negali žaisti kažkas iš savų, tai geriau jau tuomet nedalyvauti“. Vis tik, tai yra 3x3 krepšinis, kurį žaidžiame labai daug metų ir iš patirties žinome, kad žaidėjų rotaciją ne visuomet atneša ilgalaikę sėkmę. Trumpas blykstelėjimas gali būti, bet mes žiūrime į šį sportą, kaip į ilgalaikį procesą. Tiesa, trečiajame etape dar nesame tikri dėl savo lyderio Oto Majero dalyvavimo, nes bet kuriuo momentu šiomis dienomis jo šeimoje įvyks pagausėjimas. Gerbsime bet kokį jo sprendimą“,- komandos vidaus filosofiją aiškino 29-erių žaidėjas.

Nors jo komandos rezultatai ir nėra džiuginantys, D. Aukštuolis pasidžiaugė Lietuvos 3x3 krepšinio daroma pažanga ir visu dėmesiu, kuris skiriamas šiai sporto šakai.

„Tai yra puiki iniciatyva. Žaidėjų lygis ir supratimas auga, tobulėja. Atsiranda puikaus jaunimo komandų, kurioms kelias į 3x3 olimpą tik prasideda. Manau, kad žiemos metu startuoti su atskiru čempionatu buvo labai pamatuotas ir apgalvotas organizatorių žingsnis. Mes patys labai džiaugiamės šia galimybe, kadangi nebereikia šaltuoju metų laiku žūtbūt dairytis į kitas užsienio šalis, nes aukščiausio lygio kovos vyksta čia pat Lietuvoje. Taip pat, labai smagu, kad per nepilnus metus mūsų teisėjai pakilo į tokį aukštą 3x3 teisėjavimo lygį. Pamatai šiam sportui Lietuvoje pakloti geri, o dabar jau reikia ant jų statyti elitinio lygio namą ir pagaliau įkrėsti labai toli pažengusiems kaimynams latviams į kaulus“,- sakė D. Aukštuolis.

Kaip jau įprasta, šalia vyrų elito grupės kovų dėl geriausių vardo taip pat kausis Kauno rajono moksleiviai, o Garliavos sporto centre susirinkusius žiūrovus be krepšinio kovų taip pat džiugins įvairūs pasirodymai, tarp kurių ir grupės „120“ koncertas.

 

Svarbiausias trečiojo „Hoptrans Winter Open“ 3×3 žiemos sezono etapo akimirkas tiesiogiai bus galima stebėti ir TV6 kanalu. Nuo 17 valandos bus transliuojami vyrų elito grupės pusfinaliai bei finalinė dvikova.

 

Informacija: 3x3 krepšinio asociacija