Rugpjūtis 2020

P A T K P Š S
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

GSKC patalpų ir reklaminio ploto nuomos galimybės

Naujienos

2016-10-18
AMBASADORIAUS TAURĖ – LIETUVOS RINKTINEI

Garliavos sporto centro ir kultūros salėje vyko pirmasis tarptautinis vyrų rankinio turnyras „Ambasadoriaus taurė – 2016“, kuriame dalyvavo Ukrainos ir Lietuvos veteranų komandos. Jis buvo skirtas šios šalies žmonių siekių ir Nepriklausomybės įtvirtinimui Ukrainoje pažymėti. Pastaraisiais metais kaip niekad Ukrainai reikalinga visų mūsų parama, kovoje prieš priešiškai nusiteikusias jėgas šalies viduje, o taip pat jėgas iš išorės.

Šio turnyro organizatorius ukrainietis Michailas Juzko, kuris nuo 1984 metų gyvena Kaune ir  ilgai atstovavo Kauno „Granito“ rankinio klubą. Vartininkas Michailas Juzko, su „Granitu“ 1987metais laimėjo IHF taurę, o taip pat yra  daugkartinis SSSR čempionatų bei tautų spartakiadų prizininkas, Lietuvos ir Vokietijos čempionas. Didelis Ukrainos krašto patriotas, rankinio fanatas.

„Po profesionalaus sporto atsinaujinusios traumoms ir atsiradus sveikatos problemoms jau negaliu aktyviai dalyvauti rankinio varžybose kaip žaidėjas, todėl paskatintas buvusių bendraklubių ir bendraminčių nusprendžiau atgaivinti rankininkų veteranų ryšius tarp Lietuvos, kurioje gyvenu daugiau kaip 30 metų, ir Ukrainos, ypač Zaporožės iš kur esu kilęs. Tą mano iniciatyvą noriai palaikė Ukrainos ambasada su ambasadoriumi Volodymyru Yatsenkivskyi priešakyje, irgi buvusiu rankininku bei kraštiečiai ZII ir ZTR klubų veteranai“,- sakė Michailas Juzko.

Pirmąjį „Ambasadoriaus taurė – 2016“ turnyrą laimėjo Lietuvos rinktinė, kurioje  žaidė granitiečiai Jonas Kaučikas, Algis Česnavičius, Tautvydas Kardokas, Tautrimas Tautkevičius, o taip pat Darius Talačka, Kęstutis Jasukaitis, Sigitas Jaruševičius, Vygantas Liutkus, Arvydas Vaitkevičius. Lietuvos kariauna rezultatu 14:7(5:4) palaužė Kauno atstovus ir įveikė svečius iš Ukrainos santykiu 12:8(6:3). Ukrainos rankininkai vedami olimpinio čempiono Sergėjaus Kušniriuko, Jevgenijaus Astafjevo, beje gimusio Kaune, Nikolajaus Solovėjaus, Andriejaus Maiboroda, Aleksijaus Andiuščenkos, simboliškai susistiprinę Lietuvoje besigydančiais kariais Jevgenijumi Zybinu, Jevgenijumi Horodnychuku, Mikailu Kachovu bei musiškiu ukrainiečių šaknų turinčiu Rimu Griščenka bei laikinai jų treneriu tapusiu Michailu Juzko ir kitais po pratęsimo laimėjo prieš Kauno ekipą santykiu 14:13(6:5) ir užėmė antrąją vietą. Treti kauniečiai.

Per turnyro uždarymą tarptautinio turnyro nugalėtojus bei jo dalyvius sveikino Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Volodymyr Yatsenkivskyi, Kauno rajono savivaldybės vicemeras Kęstutis Povilaitis, Kauno apskrities rankinio federacijos prezidentas Bronius Girdzijauskas. Ambasadorius nugalėtojų Lietuvos rinktinės veteranų kapitonui Jonui Kaučikui įteikė Stasio Beišio firmos meistrų sukurtą originalią taurę, o turnyro organizatoriai visiems ukrainiečių delegacijos nariams įteikė, specialiai kamuolio formos Kauno rajono ūkininko Audriaus Banionio  pagamintus skilandukus, kitus suvenyrus.

Ukrainos ambasadorius per uždarymą negailėjo gražių žodžių turnyro pagrindiniam organizatoriui Michailui Juzko, savo šalies kariams besigydantiems Lietuvoje ir atgaunantiems sveikatą bei atvažiavusiems į Garliavą “pasirgti” už saviškius, turnyro rėmėjams Valdui Trinkūnui, Valdui Sadaunykui, Antanui Butkui, Vygantui Liutkui, Gediminui Mikulėnui, Antanui Skarbaliui, Albertui Mazeliauskui, Kęstučiui Jasiukaičiui, Broniui Girdzijauskui ir daugeliui kitų.

„Esu tvirtai įsitikinęs, kad pirmasis tarptautinis veteranų rankinio turnyras „Ambasadoriaus taurė“ , tikrai nebus paskutinis, nes esant tokiam entuziazmui ir ateityje jį organizuosime ir plėsime. Tai mus įpareigoja vyraujanti puiki dviejų Lietuvos ir Ukrainos tautų draugystė visose srityse, nuo šiol dar labiau skleisime glaudesnį bendradarbiavimą rankininkų tarpe. Didžiuojuos savo kariais – didvyriais, didžiuojuos sportininkais garsinančiais savo šalis ir palaikančius vieną kitus. Tegu ir toliau tęsiasi ir plėtojasi artimesniai dviejų šalių rankininkų ir kitų sporto šakų ryšiai. Jie atneš daugiau pozityvumo ir suteiks daugiau tikrumo Nepriklausomybės įtvirtinimui Ukrainoje“,- per uždarymą pabrėžė Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Volodymyr Jatsenkivskyi.

„Mes esame sužavėti jūsų organizacija, svetingumu bei mintimi rengti tokio pobūdžio turnyrą, jame prisimenamos jaunystėje virusios lietuvių ir ukrainiečių rankininkų kovos. Jos būdavo inirtingos ir virsdavo tikru desertu žiūrovui. Dabar  prabėgus beveik trisdešimt metų vėl lankausi Kaune ir suspurda širdis matant Jūsų miesto ir šalies pokyčius į gerą. Darysiu viską, kad tie mūsų draugystės ryšiai vis labiau tvirtėtų “,- per vakaronė kalbėjo Olimpinis ir pasaulio čempionas Sergėjus Kušniriukas.

 

INFO: moterurankinis.lt