Naujienos

2017-02-27
BHL: PENKTOJO TURO REZULTATAI

Sekmadienį, Kauno LSMU VA sporto salėje, finišavo Baltijos lygos moterų rankinio čempionato reguliaraus sezono penktasis turas, kuriame  Kauno raj. HC „Garliava SM-CASCADA“  pasiekė 2 pergales. Tiesa, dar liko vienerios šio turo nesužaistos rungtynės tarp „BNTU-BelAZ“ (35tšk.)  ir Gardino „Gorodničanka“ (2tšk.) komandų, tačiau jos jau neturės jokios lemiamos įtakos galutinei komandų rikiuotei prieš atkrintamuosius susitikimus. Abu minskiečių konkurentai HC „Gomel“ (40tšk.) ir HC „Galytčanka“ (40tšk.) klubai jau tapo nepavejami. Mat „BNTU-BelAZ“ ekipa sekmadienį gana netikėtai  pralaimėjo 19:30(8:18) savo pagrindinėms konkurentėms HC „Gomel“ klubui, o pastarosios abi komandos (Gomelio ir Lvovo) jau be kluptelėjimų užbaigė turo kovas.

Paskutiniąją Baltijos lygos penktojo turo dieną gana pakiliai rungtyniavo Kauno „ACME-Žalgiris“ rankininkės, kurios iki tol buvo pralaimėjusi trejas rungtynes. Pirmiausia Lietuvos čempionės kibo į atlapus Ukrainos čempionėms Lvovo HC „Galytčanka“ klubui. Tik nesėkmingai sužaistas pirmasis kėlinys, kai atsiliko penkiais įvarčiais (7:12) ir tie du netaiklūs šūviai nuo 7m. žymos mūsiškėms galbūt neleido pelnyti bent tašką. Atkaklią dvikovą pralaimėjo  rezultatu 18:20, bet rungtynės nuteikė optimistiškai prieš paskutinį susitikimą su Gardino komanda.

Kaunietėms 6 įvarčius pelnė Inesa Verbovik, po 3 – Laura Žukovaitė ir Greta Burkaitė, po 2 – Rita Oksaitė, Gabrielė Vaičiūtė ir Audinga Kniubaitė.

Lvovo komandoje taikliai atakavo Natalija Turkalo (7įv.), Natalija Volovnyk ir Jelena Kosyk (po 4įv.), Sofija Davydians (2įv.), Anastasija Baranovič, Marina Konovalova ir Natalija Sabova (po 1įv.).

Žalgiriečių dvikova su Gardino „Gorodničanka“ ekipa buvo nelengva, nors žaidybinis pranašumas buvo kauniečių pusėje. Po pirmojo kėlinio „ACME-Žalgiris“ pirmavo tik 11:10, kai prieš tai persvara siekė 2-4 įvarčius. Antroje susitikimo pusėje kaunietės ilgai negalėjo atitrūkti nuo varžovių, bet finišo tiesioje jos sėkmingiau atakavo ir galiausiai užtikrintai nugalėjo kaimyninės šalies atstoves santykiu 24:20(11:10).

„ACME-Žalgiris“ kolektyve rezultayviai žaidė Audinga Kniubaitė (10įv.), Greta Burkaitė (6įv.), Klaudija Šidlovskytė (5įv.), Laura Žukovaitė (2įv.), Inesa Verbovik (1įv.).

„Gorodničanka“ komandoje tikslios buvo Irina Mokat (6įv.), Aleksandra Kaškevič (4įv.), Janina Jelisevskaja ir Hana Riabčanko (po 3įv.), Irina Rezničenko (2įv.), Ina Kravčenko ir Veronika Lukaševič (po 1įv.).

Kauno raj. HC „Garliava SM-CASCADA“ kolektyvas po sėkmingo starto turo pradžioje, kuomet pelnė keturis taškus, jo finiše turėjo pripažinti lygos lyderių Lvovo „Galytčanka“ ir Gomelio „Gomel“ pranašumą.

Mūsiškės ukrainietėms nusileido tik po labai įtemptos ir dramatiškos kovos, kuri vyko daugiau nei pusantro kėlinio – 15:16 ir varžovės tik rungtynių pabaigoje įgijo apčiuopiamą pranašumą bei nugalėjo garliavietes rezultatu 21:17(11:11).

Garliavos klube pasižymėjo Laura Masiulevičiūtė (5įv.), Laima Bernatavičiūtė (4įv.), Kamilė Bušaitė (3įv.), Eglė Laurinavičiūtė (2įv.), Ugnė Slavėnaitė, Greta Rinkevičiūtė ir Emilė Aglinskaitė (po 1įv.).

Ukrainos čempionių gretose taiklios buvo Olesia Parandij ir Marina Konovalova (po 5įv.), Natalija Volovnyk (4įv.), Natalija Turkalo (3įv.), Natalija Sabova, Viktorija Sidletcka, Sofija Davydians ir Tatjana Poliak (po 1įv.).

Prieš kaimyninės šalies čempiones Gomelio rankininkes Garliavos komandai tiesiog pristigo jėgų. Lietuvaitės galingai varžovių komandai sugebėjo lygiaverčiai priešintis tik pirmąsias dešimt rungtynių minučių. Vėliau Baltarusijos atstovės palaipsniui ir negrįžtamai nutolo, laimėdamos kėlinį 11:7 ir rungtynes 28:16.

Kauno priemiesčio komandoje Laima Bernatavičiūtė 7 kartus pasiuntė kamuolį į priešininkių vartus, Kamilė Bušaitė – 4, Laura Masiulevičiūtė ir Eimantė Zenkovaitė – po 2, Greta Rinkevičiūtė – 1.

Gomelio ekipoje pasižymėjo Julija Golubeva (5įv.), Ana Redko, Viktorija Šamanovskaja ir Kristina Misačenko (po 4įv.), Urska Murn (3įv.), Natalija Platanovič, Kristina Achramenko ir Natalija Padasinova (po 2įv.), Oksana Artamonova ir Tatjana Cybirko (po 1įv.).

Likus vienerioms atidėtoms reguliaraus sezono rungtynėms komandų rikiuotė tokia:

Nr. Komanda Rung. Laim. Lyg. Pral. Įvarčiai Taškai
1. HC „GOMEL“ 25 19 2 4 579:448 40
2. HC „GALYTČANKA“ 25 19 2 4 529:423 40
3. „BNTU-BelAZ“ 24 16 3 5 593:466 35
4. „ACME-ŽALGIRIS“ 25 8 1 16 511:567 17
5. HC „GARLIAVA SM-CASCADA“ 25 6 2 17 485:564 14
6. HC „GORODNIČANKA“ 24 1 0 23 389:618 2

Baigiamasis ir šeštasis turas, kuris numatytas kovo 31- balandžio 2d. Gomelyje šias komandas per atkrintamąsias varžybas (kovo 31d.) suporavo tokia tvarka:

Kauno „AME-Žalgiris“ ir Kauno raj. HC „Garliava SM-CASCADA“ (4v. – 5v.);

Minsko „BNTU-BelAZ“ ir Gardino HC „Gorodničanka“ (3v. – 6v.);

Gomelio HC „Gomel“ ir Lvovo HC „Galytčanka“ (1v. – 2v.).

Balandžio 1d.  Gomelio ir Lvovo komandų(1v. – 2v.) nugalėtoja susitiks su lietuvių poros (4v. – 5v.) laimėtoju, o pirmųjų ekipų (1v.-2v.) pralaimėjusi komanda  išbandys jėgas su Minsko ir Gardino (3v. – 6v.) poros laimėtoju.

Balandžio 2d. didžiajame finale susitiks pusfinalius laimėjusios ekipos, o pusfinalius pralaimėję kolektyvai kausis dėl lygos bronzos medalių.

Info: moterurankinis.lt