Gegužė 2020

P A T K P Š S
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

GSKC patalpų ir reklaminio ploto nuomos galimybės

Naujienos

2014-10-21
Būsimas Garliavos kaimynystės parkas suvienijo bendruomenę

Spalio 18 dieną, Garliavoje, prie Maišiaus upelio, būriavosi smalsūs garliaviečiai. Čia saulėtą šeštadienio popietę buvo pašventintas kertinis būsimo Garliavos kaimynystės parko akmuo, pristatytas parko pilonas, pirmasis parko žibintas. Parko statybų pradžios iškilmėse dalyvavo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, Administracijos direktorius Ričardas Pudževelis, LR Seimo narys Antanas Nesteckis, būrys Kauno rajono savivaldybės tarybos narių, Garliavos seniūnė Nijolė Tarvydienė, Garliavos ugdymo įstaigų auklėtiniai bei kiti bendruomenės atstovai. Kauno rajono savivaldybės meras V. Makūnas kalbėjo: „Parko kūrimas yra didelis darbas. Jis tęsis ne vienerius metus. Tam reikės daug lėšų, išradingumo ir visos bendruomenės pastangų. Toks parkas Garliavoje yra būtinybė, nes čia labai trūksta laisvalaikio zonų, jaukių vietų renginiams. Ši idėja buvo brandinama daug metų, o dabar, mes matome ir džiaugiamės, kad mintys tampa realybe. Kaimynystė reiškia bendravimą, atvirumą, tarpusavio paramą, todėl tikiu, kad šis parkas padės telkti ir vienyti visą Garliavos bendruomenę.“

Būsimąjį parką papuošė Garliavos Jonučių progimnazijos, Juozo Lukšos gimnazijos ir  Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos mokinių bei jų mokytojų paruošti rudeniniai žibintai. Žaismingais raštais puošti moliūgai žymėjo būsimų parko žibintų vietas. Pirmasis parko žibintas, puoštas simboliškais žodžiais, buvo pristatytas ir įžiebtas šventės metu.

 Taip pat pristatytas parko pilonas. Jame atsispindi parke dominuojančios spalvos įvairiais metų laikais. Parką projektuojanti architektė Violeta Beigienė tvirtino, kad šiame parke jau netrukus palaipsniui atsiras daug žydinčių augalų: „Visų projektuojamų augalų grupės bus išdėstytos suderinus jas pagal spalvas. Parko pradžioje dominuos švelnios alyvų spalvos ir atspalviai. Centrinėje švenčių organizavimo dalyje bus sodinami baltai žydintys augalai. Sporto ir žaidimų zonoje augs tamsūs želmenys“. Parke taip pat žadama įrengti amfiteatrą, kuriame planuojama rengti miesto šventes ir kitus bendruomenės renginius.

Vienas iš šventės akcentų – iškilmingas didžiulio riedulio, žyminčio vieną iš įėjimų į parką pašventinimas. Jį palaimino Garliavos Švč. Trejybės parapijos klebonas, vicedekanas Gintaras Urbštas. Planuojamo 4,5 ha parko pradžią simbolizuos būtent šis įspūdingo dydžio akmuo, kurio pervežimu profesionaliai pasirūpino „Kauno keliai“.

Renginio metu dainas dovanojo ir iškilmingą šventės nuotaiką kūrė muzikinis ansamblis „Ainiai“. O po oficialių kalbų, parko pristatymo bendruomenei renginio dalyviai griebė kastuvus ir nuėjo sodinti pirmųjų vardinių parko medelių. Po oficialaus parko atidarymo, Garliavos bendruomenė buvo kviečiama į „Kaimynų šventę“, vykusią Kauno r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Jos metu varžėsi Garliavos miesto ir apylinkių seniūnaičių surinktos komandos. Viena už kitą išradingesnės, svetingesnės komandos užkrėtė viena kitą puikia nuotaika. Visi džiaugėsi lauždami vakaro šeimininkės Garliavos seniūnės Nijolės Tarvydienės raguolį, dainuodami pačių perkurtas dainas, pasakodami legendas. Geros nuotaikos nestokojo ir vakaro svečiai Kauno r. savivaldybės meras su žmona, tarybos nariai, krašto verslininkai, įstaigų vadovai ir Garliavos gyventojai. Šventės pradžioje taip pat buvo pristatomi būsimame parke augsiantys augalai. Apie juos papasakojo dendrologė Danguolė Liagienė. Po šio išsamaus pristatymo, kaip ir dera varžytuvėse komandos turėjo prisistatyti, parodyti namų darbus, firminius patiekalus. Garliaviečiai stebino savo išradingumu, kūrybiškumu ir svetingumu. O kad geros nuotaikos nepritrūktų, o dainų arsenalas neišsektų rūpinosi Ežerėlio kultūros centro kapela „Samanėlė“, vadovaujama Remigijaus Marmos.

Tą dieną nebuvo vietos liūdesiui, vienatvei. Bendruomenę suvienijo bendra vizija, siekiai ir svarbiausia noras būti kartu. Tokie bendruomenės susibūrimai – įrodymas, kaip skubančiai visuomenei trūksta šilto ir nuoširdaus bendravimo. O juk bendravimas ir šypsenos yra gražiausia, ką galime vienas kitam duoti, tad dalintis šiais turtais su savo artimaisiais, draugais, kaimynais organizatoriai linki ne tik ypatingų švenčių, gražių projektų pradžios metu, o nuolatos.

Augustina Kinderytė,

Garliavos sporto ir kultūros centro

režisierė ir renginių organizatorė