Naujienos

2016-11-29
Dailininko Olego Karavajevo jubiliejinė paroda ,,KELIAS”

 

Ramią 2016 m. lapkričio 18 dienos pavakarę į Kauno rajono savivaldybės  viešąją biblioteką rinkosi vaizduojamojo  meno mėgėjai, norintys pasigėrėti dailininko Olego Karavajevo 70-tajam gimtadieniui skirta paroda, pavadinta simboliniu pavadinimu  ,,Kelias”. Paveikslai, geriausiai atspindys menininko platų požiūrį į gyvenimo spalvų paletę, eksponuoti net dvejose parodų salėse. Svečius pasitiko bei viso renginio metu lydėjo Garliavos sporto ir kultūros centro meno vadovo Juozo Strupinsko atliekamos fortepiono, saksofono melodijos, pastūmėjusios dar lengviau prisiliesti prie nuoširdžių Olego darbų.

Dailininką pasveikino ir parodą apžiūrėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas su žmona Aurelija. Atidaryme dalyvavo ir vicemeras Kęstutis Povilaitis. V. Makūnas įteikė dailininkui vieną aukščiausių savivaldybės apdovanojimų – plaketę su rajono simbolika.

Olego gyvenimo kelias prasidėjo toli, ten, netoli Vroclavo (Lenkijoje), įmintos pirmosios vaikystės pėdutės skausmingais pokario laikais. Brandūs Olego Karavajevo metai savyje talpina ir dalina daug kūrybiškumo ir tolerancijos, padrąsinimo ir ramybės. Didelis būrys susirinkusiųjų – tai dailės mėgėjai bei žmonės, norintys pabūti  kartu su kukliu nuoširdžiu žmogumi, ilgamečiu garliaviečiu. Olego žingsniai Garliavoje prasidėjo 1970 m., kai dailininkas atvyko dirbti į tuometinę Kauno Kilnojamą mechanizuotą hidrotechninę statybos koloną (KMHSK). Kaimynas Vytautas, stebėjęs kaip Olegas drožinėja iš medžio, pasiūlė pabandyti mokytis dailės rimčiau: ,,Reikia stoti į keturmetę Martinaičio dailės mokyklą“. Olegas  atsakęs kaimynui: ,,Aš net pieštuko neturiu“... Kaimyno paskolintas pieštukas gal ir buvo kaip  nukreipiamasis KELIO ženklas į spalvotą dailės pasaulį. Beje, mokytis nebuvo sunku, tik įdomu. Dailininkas jaučia dėkingumą žmonėms, mokiusiems gyvenimo ir dailės paslapčių, ypač piešimo mokytojai Laimai Drazdauskaitei.

Olego Karavajevo gyvenimo kelyje daug šiltų padėkų ir apdovanojimų: 2007 metais suteiktas ,,,METŲ GARLIAVIEČIO“ vardas - įteikta simbolinė Stiklo sparno nominacija Meno srityje; 2000 m. -apdovanotas Lietuvos kariuomenės krašto apsaugos savanorių pajėgų medaliu ,,Už pavyzdingą kario savanorio (5 metų) tarnybą“; 2011 m. - projekto Bibliotekos PAŽANGAI „Metų savanorio“ Padėka už neatlygintiną darbą Lietuvos viešosiose bibliotekose dalinantis savo žiniomis ir patirtimi bei tais pačiais metais - Kauno rajono savivaldybės III lygio Garbės ženklu už dailės tradicijų puoselėjimą Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga. Olego kelią puošia Padėkos už įvairiapusę  veiklą iš  LR seimo narių, Kauno r. savivaldybės Mero, už dalyvavimą įvairiuose projektuose, iš buvusių darboviečių - Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos,  Jonučių vidurinės mokyklos, Kauno r. kultūros, švietimo ir sporto skyriaus. Patys šilčiausi žodžiai - iš įvairių plenerų, kūrybinių parodų ir kūrybinių stovyklų.

Dailininkui nuoširdžius sveikinimo žodžius tarė didelis būrys sveikintojų: Kauno rajono kultūros, švietimo ir sporto skyriaus atstovė, Viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja V. Puskunigienė. Už bendradarbiavimą dailininkui O. Karavajevui dėkojo  Garliavos seniūnijos seniūnės pavaduotoja J. Seiliuvienė bei Garliavos sporto ir kultūros centro direktorius M. Norvaiša. Žaismingus linkėjimus išsakė buvę kolegos iš Garliavos Juozo Lukšos bei Jonučių gimnazijų. Susitikimui rimties suteikė ir ,,Gyvųjų akmenų“ bendruomenės vadovas Antanas Šalaševičius bei buvęs garliavietis kunigas Algirdas Žukauskas atvykęs iš Pilviškių su netikėtomis dovanomis. Olegui reikėjo įminti ir dvi mįsles - atspėti žmonių, parašiusių išskirtinius sveikinimo tekstus. Vėliau išsiaiškinta, kad tai Juozo Lukšos gimnazijos direktorius Vidmantas Vitkauskas bei Astos ir Ričardo Gudaičų šeima.

Išskirtinis didelis ir nuoširdus sveikintojų būrys - ,,OK” studijos nariai. Dailės studijai Olegas vadovauja jau septynioliktus metus. Kiekvieną šeštadienį šioje bibliotekoje besirenkantys įvairaus amžiaus, profesijų žmonės jau tapo tikra šeima, turinčia ne tik bendras temas pokalbiams apie meną, bet ir savas tradicijas, išvykas, kūrybinius plenerus. Kiekvienas studijos narys – atskira istorija. Tačiau neabejotinai visus jungia tie patys troškimai – atskleisti save, pamatyti ir parodyti tai, ko nei kasdieniniame darbe, nei buityje negali. Už visa tai ir dėkojo meniškas ,,OK” kolektyvas, linkėdamas visokeriopos sėkmės savo vadovui.

Šventėje įsipynė ir ,,Mūzos” šokis, kurį atliko Guostė Šeinauskaitė, Juozo Lukšos gimnazijos auklėtinė, įteikusi Dailininkui rožę, kaip kūrybinių ieškojimų ir atradimų simbolį.

 

P.S. Negaliu nepasidalinti: prasidedant renginiui Olegas atėjo į salę ir atsisėda į paskutinę eilę. Kol groja saksofonistas tyliai kviečiu jį į pirmą eilę, o jis sako: ,,Ai, tai aš čia pabūsiu”. Lyg ši šventė visų mūsų, bet ne jo gyvenimo KELIO… Gal kas žinote, kokiu ženklu žymimas KUKLUMAS?

Garliavos sporto ir kultūros centro

režisierė ir renginių organizatorė Zita Butiškytė