Naujienos

2014-02-18
„Didžiuokimės būdami lietuviais!“ – žodžiai, skambėję Garliavoje

Šie žodžiai ne kartą buvo tarti Vasario 16-osios minėjimo metu, Garliavoje. Gausiai susirinkusius Garliavos žmonės su šia nepaprastai gražia švente atvyko pasveikinti Kauno rajono tarybos narė Regina Žukauskienė, Kauno rajono administracijos direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Povilaitis bei Garliavos miesto seniūnė Nijolė Tarvydienė. Šilti sveikinimai pynėsi su kanklių garsais, atliekamais Garliavos meno mokyklos kanklininkių. Visi, susirinkusieji galėjo ne tik prisiminti istorinius faktus, formavusius šalies valstybingumo pamatus, bet ir išgirsti dar negirdėtų įdomybių šia tema, kurias atskleidė Juozo Lukšos gimnazijos direktorius Vidmantas Vitkauskas. Tos pačios gimnazijos mokiniai jaunatviškai apžvelgė signatarų, pasirašiusiųjų Nepriklausomybės aktą, gyvenimus.

Šventės metu istorijos, sveikinimai ir įvairaus amžiaus, muzikinio stiliaus kūriniai skambėjo iš širdies, dėkodami praeities didvyriams už tai, ką turime dabar. Koncerte girdėjome ir mažųjų Garliavos meno mokyklos mokinių Medeinos Kalasauskaitės ir  Dovydo Lukoševičiaus duetą, ir Nijolės Grivačiauskienės vadovaujamą suaugusiųjų folkloro ansamblį „Gegutala“. Renginį užbaigė, iškilmingai Lietuvos Respublikos himnu jį pradėjęs, mišrus suaugusiųjų choras „Melodija“ (vadovė Ramunė Navickienė). Choro atliekamos dainos, gerai žinomos tiek vyresniajai, tiek jaunesniajai kartai, nepaliko abejingų. O tautos dainiaus Maironio „Lietuva brangi“ choras dainavo pritariant visai salei.

Pakili šventinė nuotaika tvyranti ore neišsisklaidė ir renginiui pasibaigus. Žmonės nepabijoję susirinkti prastu oru, pasipuošė plačiomis šypsenomis ir, trumpam pamiršę kasdienos rūpesčius, dalelę džiugesio išsinešė namo.

 

Augustina Kinderytė,

Kauno r. Garliavos sporto ir kultūros centro

režisierė ir renginių organizatorė

Nuotraukos autorius

Marius Norvaiša