Naujienos

2019-12-30
Du setus iš geriausio planetos žaidėjo atėmęs Labanauskas baigė kovą pasaulio čempionate

Geriausias Lietuvos smiginio žaidėjas Darius Labanauskas pagirtinai kovėsi prieš geriausią pasaulio meistrą Michaelą van Gerweną, atėmė iš jo du setus, tačiau galų gale neatlaikė pasiūlyto tempo ir, pralaimėjęs ketvirtfinalio kovą 2-5, baigė pasirodymą pasaulio čempionate.

Įdomu tai, jog D. Labanauskas tapo vos antruoju sportininku per visą turnyrą, sugebėjusiu prieš M. van Gerweną laimėti bent setą. Prieš tai tuo galėjo pasigirti tik jo tautietis Jelle Klaasenas, pirmajame etape favoritui pralaimėjęs 1-3.

Kituose etapuose tiek Ricky Evansas, tiek Stephenas Buntingas favoritui nusileido 0:4, taip ir nelaimėję nė vieno seto.

Tuo tarpu keturis varžovus iki ketvirtfinalio etapo įveikęs D. Labanauskas ne tik įsirašė į Lietuvos smiginio istoriją, bet ir solidžia suma papildys savo kišenę. Garliavietis už istorinį žygį pelnė 50 tūkstančių svarų.

Tuo tarpu triskart pasaulio čempionas M. van Gerwenas pusfinalyje susitiks su 12-ąjį reitingą turinčiu britu Nathanu Aspinallu.

 

Mačo eiga:

Pirmąją pirmojo seto partiją lietuvis pradėjo užtikrintai – jau pirmosios metimų serijos metu surinko maksimalų taškų skaičių (180). Mūsiškis apsukų nemažino ir toliau, naudojosi tuo, jog varžovas nepagauna savo ritmo ir sunkiai pataiko į trigubus sektorius, laimėjo setą 3:2 ir išsiveržė į priekį bendroje įskaitoje 1–0.

Antrasis setas buvo ne ką mažiau įtemptas – olandas jau atrodė įgavęs formą ir pirmą partiją laimėjo nesunkiai, tačiau tada D. Labanauskas atsitiesė ir atsidūrė per vieną partiją nuo dar saugesnės persvaros (2:1). Lietuviui tada reikėjo tik pataikyti į vidurį, tačiau to jis nepadarė, o geriausias planetos žaidėjas laimėjo kitas dvi partijas ir, laimėjęs setą 3:2, grąžino lygybę – 1-1.

Trečiajame sete lietuvis daug šansų neturėjo – pralaimėjo jį 0:3 ir bendroje įskaitoje jau atsiliko 1-2. Įdomu tai, jog būtent šiame sete nebuvo išvengta kraujo – po vienos iš savo metimų serijos traukiant strėlytes, viena jų krito lietuviui į pirštą ir iš jo pasirodė kraujas.

Ketvirtajame sete olandas jau buvo įgavęs pagreitį, vienoje iš partijų vos neužfiksavo 9 metimų serijos. Lietuvis iš favorito sugebėjo atimti vieną partiją, tačiau kovoje iki penkių taškų jau atsiliko 1-3.

Penktajame sete D. Labanauskas vėl pradėjo rodyti geresnį žaidimą, tačiau kiek užstrigo lemiamos partijos pabaigoje. Kelis kartus garliavietis nesugebėjo užsidaryti palankiose situacijose, tačiau, kaip bebūtų keista, tuo pačiu atsakė ir olandas.

Lietuvis galų pataikė į D10 ir taip, laimėjęs setą 3:1, kiek sumažino atsilikimą iki 2-3.

Šeštajame sete olandas vėl įjungė aukštesnę pavarą, D. Labanauskas kelis kartus neužsidarė iš gerų situacijų ir už tai buvo nubaustas. Sausai setą laimėjęs M. van Gerwenas atsidūrė per vieną setą nuo pergalės (4-2).

Septintasis setas šiame mače buvo paskutinis. Rezultatui esant 2:2 nė vienas žaidėjas nesugebėjo užsidaryti, atrodytų, paprastose situacijose, tačiau olando ranka galų gale nesudrebėjo ir taip jis užbaigė lietuvio žygį pasaulio čempionate (5-2).

 

VIDEO. Pilnas mačo įrašas: https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=U-vpsPFO31w&feature=emb_logo

Mačo pabaiga: https://www.facebook.com/OfficialPDC/videos/517846798938660/

 

 Informacija: lrt.lt