Naujienos

2014-11-24
Garliava atvėrė vartelius į liaudišką šokį

Lapkričio 22 dieną į Garliavos sporto ir kultūros centrą rinkosi liaudiškų šokių mėgėjai iš visos Lietuvos. Čia įvyko jau VIII respublikinis vyresniųjų liaudiškų šokių festivalis „Atdarykim vartelius 2014“.

Jau tradicinis Garliavos festivalis sulaukė kolektyvų iš Vilniaus, Prienų, Palangos, Birštono, Radviliškio, Vilkaviškio ir Kauno rajono. Svečius pasveikino ir renginį atidarė šeimininkų kolektyvas – Garliavos sporto ir kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Ąžuolas“ (vad. Z. Vaškelienė). Visus susirinkusius sveikino bei specialias „Atdarykim vartelius 2014“ nominacijas dalyviams įteikė festivalio globėjas Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas. Jis pasidžiaugė, kad lietuviškojo šokio tradicija vis dar gyva ir kasmet tokio pobūdžio renginiai sulaukia ne tik gausaus dalyvių, bet ir žiūrovų būrio. Gera susirinkusiųjų nuotaika džiaugėsi ir Garliavos seniūnės pavaduotoja Jūratė Seiliuvienė, palinkėjusi dar didesnio šokėjų kolektyvų skaičiaus kitais metais (o gal net tarptautinio festivalio statuso).

Puikių emocijų nestigo ne tik dalyviams, bet ir į Garliavos sporto ir kultūros centrą sugūžėjusiems žiūrovams. Aktyviausiai dalyvavę žaidimuose laimėjo vertingų rėmėjų įsteigtų prizų.

Tą dieną neliko abejingų liaudiškam šokiui, liaudies dainai, o svarbiausia – buvimui kartu. Dar ilgai netilo Ežerėlio kultūros centro kapelos „Samanėlė“ (vad. R. Marma) linksmos melodijos, „privertusios“ šokti kiekvieną: tiek mažą, tiek senjorą. Festivalio dalyviai smagioje vakaronėje dar spėjo sudalyvauti rimtame karaokė konkurse bei aktyviai pasivaržyti nuotaikinguose žaidimuose.

Kaip ir žadėjo renginio organizatoriai – buvo sudeginta ne viena kalorija, o laikas su kaimynais, draugais ir šeima linguojant dar senolių išmokytais ritmais buvo džiugus ir prasmingas.

 

Garliavos sporto ir kultūros centro

Režisierė ir renginių organizatorė

Augustina Kinderytė