Birželis 2020

P A T K P Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

GSKC patalpų ir reklaminio ploto nuomos galimybės

Naujienos

2015-03-13
Garliaviečiai įrodė, kad tvirtai myli Lietuvą

Renginiai skirti Kovo 11-ajai atminti prasidėjo jau praėjusį ketvirtadienį. Kauno r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvyko pirmasis bendruomenės protų mūšis „Ar tu tikrai myli Lietuvą?“ Nors jame susirungė tik kelios komandos, tai nesutrukdė nuotaikingai ir azartiškai prisiminti dvidešimt penkių metų istoriją. Jame nugalėjo didžiausią patirtį turinti Garliavos sporto ir kultūros centro suaugusiųjų moterų teatro komanda. Tačiau jaunimas joms nusileido tik nedideliu taškų skirtumu.

Kovo 10 dieną, trys Garliavos mokyklos: Jonučių gimnazija ir progimnazija, J. Lukšos gimnazija ir A. Mitkaus pagrindinė mokykla susivienijo ir papuošė būsimą Garliavos Kaimynystės parką. Mažais žingsneliais kuriamas parkas „pražydo“ Lietuvos ir Kauno rajono vėliavų spalvomis. Šia pilietine akcija buvo siekiama pasveikinti ne tik Lietuvą, švenčiančią gražų jubiliejų, bet ir Kauno rajoną, kuriam šiais metais sukanka 60 metų.

Kovo 11 dieną, besidomintys menine fotografija galėjo pasigrožėti Antano Sutkaus Kauno rajone ir Lietuvoje užfiksuotais kadrais. Jo fotografijų paroda buvo atidaryta Kauno r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Po jaukaus parodos atidarymo ir po šv. Mišių aukotų už Lietuvos laisvę tūkstantinė Garliavos bendruomenės minia rinkosi prie Sporto ir Kultūros centro. Čia Jonučių progimnazijos stadione petys į petį sustojo visa Garliavos bendruomenė, Kauno rajono vadovai, LR Seimo nariai simboliškai apjuosė Lietuvą. Visi, nuo mažiausių iki didžiausių susijungė, savadarbėmis tautinėmis juostelėmis ir tarsi nupynė savąją bendruomenės tautinę juostą. Ši akcija ne tik suvienijo bendruomenę, padovanojo tokį retą bendrumo ir vienybės jausmą, kurio taip trūksta šiandieninėje visuomenėje. Tai tarsi mažasis Baltijos kelias, priminęs, kas mus visus jungia. Juostelės buvo suvytos į kamuolį, kuris tarsi dovana Kauno rajonui įteikta Kauno rajono merui Valerijui Makūnui. Tikimasi, kad kamuolys atsidurs viename ir Garliavos muziejų.

Po akcijos garliaviečiai susirinko į koncertą Garliavos sporto ir kultūros centre. Renginyje daug dėmesio skirta Lietuvos tradicijoms, tautiniams kostiumams, kalbai, lietuviškam duonos kąsniui. Tai kas kuria valstybę buvo pateikta pirmoje – edukacinėje renginio dalyje. Grįžę prie šaknų, tapatybės atradimo puoselėjimo žiūrovai turėjo galimybę pasiklausyti nemokamo atlikėjo Deivio ir maestro ir Eduardo Kaniavos koncerto. Renginio metu susirinkę žiūrovai suformavo gyvą trispalvę, o vėliau visi lankstė lėktuvėlius su sveikinimais ir siuntė juos vienas kitam. Visais įmanomais būdais garliaviečiai ne tik pasveikino vienas kitą, bet ir Lietuvą bei Kauno rajoną. Ir nesvarbu kokia lietuvių kalbos šnekta šneki ar kuriam pasaulio kampely esi, visus mus vienija vienas jausmas, vienas žodis – Lietuva.

 

Garliavos sporto ir kultūros centro

režisierė ir renginių organizatorė

Augustina Kinderytė