Naujienos

2019-02-20
Garliaviečiai šventė 101- ąjį Lietuvos valstybės atkūrimo gimtadienį

   Saulėtą 2019 m. Vasario 16-ąją, Garliavos bendruomenė po šv. Mišių už Lietuvos vienybę, rinkosi į Meno mokyklą. Juos pasitiko Juozo Strupinsko fortepijonu atliekamos improvizacijos. Pasijusti jaukiai bendrystėje taip pat nuteikė lietuviškų pievų arbatą ir ypatingai skanus, šventiškas tortas, kurį susibūrimui dovanojo UAB „BIJOLA“.  Ekrane buvo galima stebėti virtualią istorinių Garliavos fotografijų parodą ir palyginti, kaip mūsų miestas, šiemet besiruošiantis švęsti 210 metų jubiliejų, pasikeitęs ir išgražėjęs.

   Sugiedoję kartu Tautišką giesmę, koncertą pradėjo gausus Garliavos meno mokyklos liaudies instrumentų ansamblis ,,JIESIA“ (vadovai - V. Dervinienė ir G. Vilčiauskas). Prie jų prisijungė svečiai iš Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos  -  vokalinis ansamblis ,,Drevi” (vadovė R. Kazakevičienė). Susirinkusiuosius sveikino Garliavos seniūnė Nijolė Tarvydienė bei Švč.Trejybės klebonas Gintaras Urbštas, nuoširdžius linkėjimus švenčiant Lietuvos  101-ąjį gimtadienį garliaviečiai išgirdo iš Kauno rajono tarybos narių.  Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Garliavos skyriaus vadovas Mindaugas Babonas priminė istoriją, kai lygiai  prieš 30 metų Garliavos centre buvo pasodintas vardinis Vasario 16-osios ąžuoliukas.  

   Koncertą papildė Garliavos sporto ir kultūros centro mėgėjų teatro aktorių L. Mišeikienės ir O. Stašaitienės sakomi Vydūno tekstai apie Tėvynę. Juose akcentuojama pagrindinė didžiojo filosofo mintis, kviečianti ,,švęsti (yra) giedoti iš savo sielos gelmių”. Koncertą tęsė sporto ir kultūros centro mišrus suaugusiųjų choras ,,Melodija” (vadovė R.Navickienė, chormeisteris M.Puidokas, koncertmeisterė E. S. Bojadžian) pateikęs visiems gerai žinomas skambias dainas.  Prie jų prisijungė Garliavos Trečio amžiaus universiteto (TAU) vokalinis ansamblis ,,Ežiuolė” (vadovė D.Šalnienė), kuris visus pakvietė bendrai finalinei dainai.

  Kiekvienas atėjęs gavo po simbolinę Meno mokyklos dovaną – pieštą knygų skirtuką, juk Lietuva – knygnešių kraštas, o per Garliavą ėjo vienas iš knygnešių kelių.

 

 

Režisierė ir renginių organizatorė Zita Butiškytė