Birželis 2020

P A T K P Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

GSKC patalpų ir reklaminio ploto nuomos galimybės

Naujienos

2015-01-07
Garliavoje atgyja teatras

„Pokalbiai prie raudonos staltiesės“ – tai pirmasis Garliavos bendruomenės suaugusiųjų teatro asociacijų žaidimo pavadinimas. Sąmoningai pasirinktas „žaidimo“, o ne spektaklio žanras, vystėsi natūraliai. Kuriantis teatrui, repeticijų metu teatro vadovės siekė išlaisvinti būsimųjų aktorių kūrybiškumą. Žaidžiant, ieškant, klausiant ir atsakant dominavo raudona spalva, kuri pastūmėjo link etiudų kūrimo šia tema. Kūrybinio proceso metu gimė originalūs tekstai. Juos įkvėpė seni sovietmečio anekdotai, jaunatviškos M. Leknicko ir svajingos Algimanto Mikutos eilės. Po ilgų kūrybinių ieškojimų gimė asociacijų žaidimas „Pokalbiai prie raudonos staltiesės“, Pirmą kartą 30 min. trunkantį etiudą išvydo Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Trečiojo amžiaus universiteto studentai gruodžio 19 d. O gruodžio 29 d. Garliavos neįgaliųjų draugijos kalėdinėje popietėje įvyko oficiali spektakliuko premjera.

Kiekvienam žmogui išgirdus žodį „raudona spalva“ kyla skirtingos asociacijos. Ir visos jos teisingos. Visos jos turi vienodą „svorį“ diskusijoje, įprastame pokalbyje prie arbatos. Spektaklis apie skirtingų kartų, skirtingos aplinkos supamus asmenis, kurie tiki savąja „raudona spalva“, savo tiesa, nes taip yra įpratę. Juk visi nori būti teisūs ir ne itin noriai priima kitų nuomonę. Komiški nesusipratimai ir aršūs ginčai kyla dėl skirtingų tiesų, skirtingų ideologijų, charakterio savybių, auklėjimo. Kaip aplinka formuoja kiekvieną iš mūsų? Kas teisus, o kas ne?  – klausimai keliami žaidimo žiūrovams. Spektaklio režisierės: Zita Butiškytė, Augustina Kinderytė ir visos teatro narės: Milda Mikalkėnienė, Valė Kleizienė, Lijana Mišeikienė, Audronė Armonienė.  

Teatras pradėjo kurtis Garliavos sporto ir kultūros centro režisierės ir renginių organizatorės Augustinos Kinderytės ir meno vadovės Zitos Butiškytės iniciatyva. Pirmoji grupės repeticija įvyko 2014 spalio 14 dieną. Kaip teigia grupės narės, repetuojama savo malonumui, padedant vienas kitam atskleisti save ir kuriamą personažą. Iki šiol teatras neturi pavadinimo. Todėl teatro grupė ne tik laukia naujų narių, bet ir idėjų originaliam pavadinimui, atspindinčiam vaidybos teikiamą malonumą. Informaciją apie numatomas spektaklio datas sekite Garliavos sporto ir kultūros centro internetiniame puslapyje (www.garliavossc.lt).

 

Augustina Kinderytė

Garliavos sporto ir kultūros centro

režisierė ir renginių organizatorė