Naujienos

2014-03-12
Garliavoje suplėvesavo didžiausia rajone Lietuvos trispalvė

Kovo 11-ąją visa šalis minėjo 24-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines. Prieš daugiau nei du dešimtmečius pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas ir skanduotas vienas žodis „Lietuva“, vakar skambėjo ne vienoj salėj ar aikštėj. Šią šventę paminėti susirinko ir beveik tūkstantis Garliavos gyventojų.

                      Šventinė dienos programa prasidėjo Švč. Trejybės bažnyčioje. Po šv. Mišių, garliaviečiai ir miesto svečiai rinkosi prie Garliavos sporto ir kultūros centro. Centro kieme vyko pilietinė akcija, kurios metu visos miesto ugdymo įstaigos įsmeigė į bundančią žemę tautinių spalvų vėjo malūnėlius. Suformuota trispalvė buvo įamžinta, o vėjo malūnėliai vėliau šventės žiūrovams ir dalyviams buvo išdalinti kaip atminimo dovanėlės.

                      Iškilmingo Kovo 11–osios koncerto programą pradėjo ir svečius pasitiko jungtinis Garliavos meno ir Jonučių vidurinės mokyklų mokinių pučiamųjų instrumentų orkestras. Orkestrui vadovavo Remigijus Terminas ir Evaldas Liutkauskas. Eilėmis pakvietusi suklusti renginio vedėja – Garliavos sporto ir kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Živilė Girdauskaitė, birbyne pritariant Garliavos meno mokyklos mokytojui Gintarui Vilčiauskui neleido nei akimirkai nuobodžiauti. Vienas po kito, prie mikrofono keitėsi kolektyvai, dovanoję žiūrovams dainų ir šokių pynę Lietuvai. Šventėję dalyvavo: jau minėtas pučiamųjų orkestras, tautinių instrumentų orkestras „Jiesia“ (vad. Valė Dervinienė ir Gintaras Vilčiauskas), Vaikų tautinių šokių grupė „Kalvelis“ (vad. Ilona Jakštytė), Garliavos sporto ir kultūros centro kolektyvai: vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Ąžuolas“ (vad. Zita Vaškelienė), mišrus choras „Melodija“ (vad. Ramunė Navickienė), suaugusiųjų folkloro ansamblis „Gegutala” (vad. Nijolė Grivačiauskienė), jungtinis Jonučių vidurinės mokyklos 5-tų klasių moksleivių ansamblis bei Adomo Mitkaus, Juozo Lukšos ir Jonučių mokyklų konkursiniai klasių pasirodymai.

Šventę savo apsilankymu pagerbė ir tautiškumu alsuojančių kolektyvų pasiklausyti atvyko LR Seimo narė Raminta Popovienė, gausus būrys Kauno rajono savivaldybės Tarybos narių, Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Povilaitis, Garliavos seniūnė Nijolė Tarvydienė, Garliavos klebonas Gintaras Urbštas. Šiltus sveikinimus šios gražios valstybinės šventės proga tęsė Garliavos mokyklų konkursinė programa. Ilgai ir kruopščiai mokyklos ir gimnazija ruošėsi patriotinės dainos konkursui. Finalas vyko būtent šventinio Kovo 11-osios koncerto metu ir laimėtoją lėmė susirinkusių sirgalių triukšmingas palaikymas ir kompetentinga dalyvių vertinimo komisija. Pagrindinį prizą įsteigė Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas. Prizo vertė 1000 Lt., kuris atiteko Jonučių vidurinės mokyklos 9 B klasei. Klasę paruošė ir aktyviai palaikė auklėtojas Saulius Dubickas. Antrosios vietos ir joms priklausantys piniginiai prizai po 500 Lt, kuriuos įsteigė Kauno rajono Tarybos nariai Vilma Omilevičienė ir Mantas Zavarzinas, įteikti Juozo Lukšos gimnazijos I C klasei ir Adomo Mitkaus vidurinę mokyklą atstovaujančiai 10 A klasei.

Šventėje netrūko nei nuoširdžių šypsenų, nei meilę gimtinei apdainuojančių posmų. O finalinę dainą „Žemėj Lietuvos“ traukė ne tik koncerto dalyviai, bet ir atsistoję ir susikibę už rankų žiūrovai. Ritmingai plakančios širdys ir drąsiai dainuojamas žodis „Lietuva“ Garliavos sporto ir kultūros centro salėje skambėjo taip pat stipriai kaip ir prieš 24-erius metus. O gausus jaunųjų dainininkų būrys buvo tarsi nebylus pažadas, kad ši tradicija tikrai nenutrūks dar ne vieną dešimtmetį.

 

Garliavos sporto ir kultūros centro

režisierė ir renginių organizatorė

 Augustina Kinderytė

Nuotraukos autorius

Olegas Karavajevas