Naujienos

2014-09-26
Garliavos Jonučių progimnazijos ketvirtokai išskleidė „Taikos sparnus“

Kiekvienais metais nuo 1981 metų rugsėjo 21 d. minima Tarptautinė taikos diena. Šią dieną Jungtinių tautų organizacijos Generalinė asamblėja rekomendavo visoms valstybėms laikyti visuotine susitaikymo diena ir net karo metu šią dieną nutraukti karo veiksmus.

Norint atkreipti suaugusiųjų ir vaikų dėmesį į įvykius pasaulyje, Rugsėjo 26 d. Garliavos Jonučių progimnazijoje įvyko socialinė akcija „Taikos sparnai“. Pamokų metu progimnazijos ketvirtokai nuspalvino taikos simbolį – balandį įvairių tautų vėliavų spalvomis. Vėliau vaikai pasakojo, ką jie žino apie pasaulyje vykstančius šalių konfliktus, apie karinius veiksmus, taikos puoselėjimą šalyse. Vaikai savo šaliai ir karo nuskriaustiems vaikams linkėjo stiprybės, sveikatos, saugaus prieglobsčio: „...kad nepasiduotų, kad visada turėtų vilties“ (Gabija 10 m.). Ne vienas, sakė užaugęs būtų ištikimas šaliai ir užklupus pavojams ją gintų. Augant tokiai kartai, nebaisūs jokie tarptautiniai konfliktai.

Akcijos iniciatorė Garliavos sporto ir kultūros centro režisierė ir renginių organizatorė Augustina Kinderytė: „Idėja kilo stebint daug diskusijų, pasipiktinimo sukėlusius įvykius tarp Ukrainos ir Rusijos. Taip pat nereiktų pamiršti, kad neramumai vyksta ir toliau nuo Lietuvos esančiose valstybėse. Šia idėja, nors ir nepakeisime politinės situacijos, tačiau stabtelėsime ir prisiminsime, kad taika ir santarvė prasideda mokyklos suole, o gal ir anksčiau. Vaikai sakė, kad karą gali pradėti nepasidalinimas, patyčios, gobšumas. Tikiu, kad jei kalbėsim apie tai, kad jei girdėsim, ką apie tai sako vaikai, mūsų lauks šiek tiek šviesesnė rytdiena“.

Tikimasi, kad graži akcija taps tradicija, kuri augs, plėsis vis labiau atkreipdama dėmesį į šį trapų ir nuo visų mūsų priklausantį reiškinį.

 

Garliavos sporto ir kultūros centro

režisierė ir renginių organizatorė

Augustina Kinderytė