Naujienos

2020-01-01
Garliavos sporto ir kultūros centre praūžė „Christmas Cup“ krepšinio turnyras

Gruodžio 28 – 30 d. įvyko tarptautinis XII vaikų krepšinio turnyras „Xiaomi Christmas Cup 2019“ Kauno rajono mero taurei laimėti. Renginys sulaukė didžiulio susidomėjimo. Keturiose amžiaus grupėse – 2004, 2006, 2008 ir 2009 m. g. berniukų, šiemet varžėsi net 40 komandų iš 11 šalių. Krepšinio aikštėse jėgas išmėgino komandos iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Moldovos, Suomijos, Slovėnijos ir Čekijos.
Kalbiname tarptautinio vaikų krepšinio turnyro „Xiaomi Christmas Cup 2019“ organizatorių, Kauno „Tornado“ krepšinio mokyklos direktorių Dainių Čiuprinską.
- Kodėl šis turnyrą vadinate istoriniu?
- Turnyrą organizavome jau dvyliktą kartą, tačiau tokio masiškumo iki šiol nebuvome sulaukę. Renginyje dalyvavo beveik 600 dalyvių – net 40 komandų iš 11 Europos šalių. Turnyras jau turi gilias tradicijas ir yra vienas žymiausių ne tik Lietuvoje, bet ir Rytų Europos regione.
- Kaip pavyksta pritraukti tiek daug dalyvių?
- Kiekvieną komandą visada stengiamės priimti taip, kaip norėtume, kad būtų priimtos mūsų komandos, kai nuvyksta į užsienyje vykstančius turnyrus. Sudarome geriausias gyvenimo, maitinimo ir žaidimo sąlygas, rungtynėse dirba tik profesionalūs specialistai. Renginys tikrai turi didelį pasisekimą, tad šiemet net teko apriboti norinčių dalyvauti komandų skaičių. Džiaugiamės, kad „Christmas Cup“ įgauna didelį populiarumą visame Vidurio ir Rytų Europos regione - Slovėnijos, Rusijos, Ukrainos ir net Moldovos komandos jau daug metų ilgiau nei parą vyksta pas mus, kad galėtų sudalyvauti šiame turnyre.
- Kokio lygio ekipos atvyksta?
- Turnyro lygį įrodo tai, kad jame dalyvauja ir Lietuvos nacionalinė rinktinė, žaisdama metais vyresnių vaikinų grupėje. Sulaukiame stipriausių komandų, tokių kaip CSKA ir Maskvos „Trinta“ iš Rusijos, Baltarusijos čempionai Minsko „Tsmoki“, Baltarusijos rinktinės pagrindu sudarytos RGUOR , taip pat Latvijos čempionai bei prizininkai Rygos DSN ir „SC Marupe“, Ukrainos prizininkai Kijevo „Sdushor -16 Vovchenyata“. Kol kas neapsiribojame vien pajėgiausiomis ekipomis ir į turnyrą kviečiame visus.
- Kaip pavyksta suorganizuoti tokio lygio turnyrą turint nedaug išteklių?
- Prie renginio prisideda visa „Tornado“ krepšinio mokyklos bendruomenė, rėmėjai – „Xiaomi Lietuva“, UAB „Amadeira“ ir Kauno rajono savivaldybė, suteikdama puikias sporto bazes bei apdovanojimus nugalėtojams. Turnyre dalyvauja visi – treneriai ir vaikų tėveliai. Kiekvienas padeda kuo gali: fotografuoja rungtynes, padeda nuvežti komandas į varžybas, palaiko tvarką. Be visuotinės meilės krepšiniui ir nesavanaudiškos pagalbos nepavyktų suorganizuoti tokio turnyro.
- Kas šiemet nustebino labiausiai?
- Užsienio komandos, nustelbusios lietuvių komandų lygį. 2006 m. g. vaikinų amžiaus grupėje tarp keturių finalininkų buvo tik viena lietuvių komanda, o 2008 m. dėl aukso medalių kovojo dvi rusų komandos. Iki šiol retai būdavo, kad lietuviai užleistų pirmą vietą užsieniečiams.
- Kokios naudos duoda šis turnyras?
- Į turnyrą susirenka stiprios ekipos, tad tiek vaikai, tiek treneriai įgauna vertingos patirties: pamato kitokias krepšinio sistemas, užmezga ryšių, bendrauja. Vaikus lydi tėvai, draugai ir artimieji, jie gyvena, maitinasi ir puikiai leidžia laiką Kauno regione.
- Kokie ateities planai?
- Kaip ir po kiekvieno turnyro, norisi apsiriboti mažesnių komandų skaičiumi. Tačiau gauname daug komandų padėkų ir noro vėl dalyvauti kitame turnyre, todėl ir toliau stengsimės nemažinti apsukų. Ateityje darysime viską, kad kiekybė nenusvertų kokybės.

 

Informacija: facebook Kauno rajono bendruomenė