Naujienos

2014-04-07
Garliavos sporto ir kultūros centre startavo sveikatingumo mėnuo

Garliavos sporto ir kultūros centre balandžio 5 d. 10 val. startavo sveikatingumo mėnuo. Pirmasis mėnesio šeštadienis buvo skirtas pilateso treniruotei. Šią treniruotę pravedė šios srities specialistė Leonora Karalienė, kuri pradžioje užsiėmimo supažindino su Pilateso mankšta teoriškai: mankšta rekomenduojama tiek jauniems, tiek vyresniems, liekniems ir apkūniems, netgi tiems, kurie niekada nesportavo. Šios treniruotės labai saugios, visiškai nekenksmingos, naudojamos net reabilitacinėje terapijoje po traumų. Ilgainiui stabilizuojama juosmeninė stuburo sritis, dingsta stuburo skausmai ir pakenkimai, sumažinamas kaklo, pakaušio ir pečių raumenų krūvis, sustiprėja pilvo ir dubens dugno raumenys, gerėja sąnarių judrumas, iš esmės padidėja raumenų jėga, stangrumas, kūno audiniai efektyviau aprūpinami krauju, o ląstelės – deguonimi. Ši mankšta gerina judesių koordinaciją, didina kūno lankstumą, fizinį ir psichinį darbingumą, pasitikėjimą savimi. Treniruotė sulaukė daugiau nei poros dešimčių dalyvių, kurie ne tik aktyviai praleido laisvalaikį, bet ir turėjo galimybę susipažinti, pabendrauti.

Taip pat norintys galėjo išbandyti jėgas atvirame bėgime „Bėgantis žmogus“. „Bėgantis žmogus“ – ambicingų, užsispyrusių ir jaunų žmonių klubas, įkurtas 2012 m. Pagrindiniai jo nariai – Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos esami ir buvę mokiniai. Šios sporto šakos entuziastai bėgo įvairias distancijas, buvo mokomi teisingai atlikti tempimo pratimus. Aktyviausieji bei atsakę į organizatorių užduotus klausimus gavo dovanėles.

Sveikatingumo mėnuo dar tik įsibėgėja, tad tikimasi, jog ateinantį šeštadienį Garliavos sporto ir kultūros centre į planuojamas treniruotes susirinks dar didesnis būrys, norinčių nemokamai pajudėti, prižiūrint profesionaliems treneriams bei mokytojams. Užsiėmimų pradžia 10 val., o treniruočių tvarkaraštį rasite skelbime.

 

Kauno r. Garliavos sporto ir kultūros centro administracija

Augustina Kinderytė

Ričardas Adomavičius

Nuotraukos autorius Marius Norvaiša