Sausis 2021

P A T K P Š S
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
RĖMĖJAI:
ES investicijos

GSKC patalpų ir reklaminio ploto nuomos galimybės

Artimiausiu metu renginių nėra.

Naujienos

2016-11-07
Gatvių vardų istorijos

Žvarbų ir lietingą 2016 m. spalio 28 dienos vakarą Garliavos sporto ir kultūros centre vyko nuotaikinga Kaimynų šventė „Gatvių vardų istorijos“. Šį projektą iš dalies finansavo Kauno rajono savivaldybė. Projekto tikslas – telkti ir stiprinti Garliavos bendruomenę. Devynios Garliavos komandos, vadovaujamos savo seniūnaičių ar kapitonų, turėjo ne tik suburti komandas, bet ir pasiruošti šventės varžytuvių užduotims: šmaikščiai, teatralizuotai, dalykiškai ar deklaratyviai pristatyti savo nuožiūra pasirinktų Garliavos gatvių vardų istorijas; kūrybiškai pateikti komandos vaišių stalą, kuris atitiktų susigalvotą pavadinimą ar atstovaujamą teritoriją, ir vertinimui pateikti firminį patiekalą.

Šventės organizatorius maloniai nustebino visų komandų atsakingas pasiruošimas, pristatant gatvių vardų istorijas, kūrybingos programos. Garliaviečiai džiaugėsi ir svečiais – Alšėnų seniūnijos kamanda ,,Alšėngirė”, kurie pristatė Juozo Lukšos gatvę, prasidedančią Garliavoje ir besitęsiasi per Mastaičių gyvenvietę bei dar aštuonis Alšėnų seniūnaitijos kaimus. Tai, ko gero, ilgiausia gatvė Kauno rajone – 11 km ir 300 m.

Pradedant seniūnės Nijolės Tarvydienės linkėjimu būti tikrais kaimynais, vakaro metu susirinkusieji daug sužinojo įdomių istorijų apie Garliavos gatves. Entuziastingai pasveikino ir buvęs Garliavos viršaitis Ričardas Gudaitis, primindamas tuometinius drąsius vykdomojo komiteto žingsnius pervardinant gatves patriotiškais vardais dar tik atgaunant Lietuvos Nepriklausomybę. Kodėl ir kaip reikia burtis į saugią kaimynystę pasakojo judėjimo ,,Stabdyk nusikalstamumą" Kauno regiono skyriaus pirmininkas, garliavietis Darius Joneikis.

                      Išradingus seniūnaitijų prisistatymus papildė svečiai iš Vilniaus – jaunatviška liaudiškos muzikos kapela ,,Ratilai”, intelektualioji viktorina apie gatvių vardų istorijas ,,Sužinojau. Netylėsiu!“, simbolinis ,,interaktyvių namelių“ kūrimas bendrame paveiksle. Projekto dėka įsigijome 10 molbertų, ant kurių eksponuoti garliaviečių, lankančių Olego Karavajevo dailės studiją, kūrybiniai darbai. Tęsiant tradiciją visi kaimynų šventės dalyviai buvo apdovanoti ekologiškais rašikliais, primenančiais projektą, skatinusį geriau pažinti vieniems kitus ir savo bendruomenę.

 

Projekto vadovė Zita Butiškytė