Naujienos

2016-11-03
„Hoptrans-Sirenų“ Europos taurėje laukia akistata su Izraelio krepšinio žvaigžde

Ketvirtadienį Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempionių Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ klubo laukia antrosios moterų Europos taurės turnyro rungtynės. Šį kartą Lino Šalkaus auklėtinės žais išvykoje, kur susigrums su Ašdodo „Maccabi Bnot“ klubu iš Izraelio.

Viena įdomiausių „Maccabi“ asmenybių yra Shay Doron – ši 31-erių metų krepšininkė 2007 metais buvo pašaukta WNBA naujokių biržoje ir vieną sezoną praleido Niujorko „Liberty“ komandoje. Nors nuo to laiko prabėgo beveik dešimtmetis, Shay vis dar yra vienintelė Izraelio krepšininkė, kada nors rungtyniavusi stipriausioje pasaulio moterų krepšinio lygoje.

Pirmosiose Europos taurės rungtynėse S.Doron pelnė 13 taškų ir buvo antra pagal rezultatyvumą savo komandoje.

Namai – Niujorke, o širdis – Izraelyje

Shay gimė Izraelyje, tačiau norėdama sieti savo gyvenimą su krepšiniu, dar vaikystėje persikėlė į Jungtines Amerikos Valstijas (JAV), kur jos šeima buvo gyvenusi ir anksčiau. Niujorke, Kvinso rajone ji lankė krikščionišką mokyklą, o vėliau įstojo į universitetą.

Rungtyniaudama anapus Atlanto, 175 cm ūgio gynėja ne kartą yra išreiškusi savo meilę gimtajai šaliai. Dar žaisdama Merilando universiteto komandoje, puikiai rungtyniavusi žydė po rungtynių prieš Djuko universiteto ekipą aikštės viduryje pritraukė kamerų dėmesį ir visu balsu užrėkė: „Tai dėl Izraelio.“

Šios merginos seneliai išgyveno neįtikėtinai sunkų laikotarpį koncentracijos stovyklose, tad nenuostabu, kad iš pirmų lūpų šiurpias istorijas girdėjusios merginos meilė tėvynei ir savo tautai yra neapsakomai didelė.

Ritualai ir prietarai

Jokia paslaptis, kad Izraelio gyventojai yra gana prietaringi. Ne išimtis ir „Maccabi“ atstovė. Pasak jos, skaičius 2 yra jos laimingas skaičius, todėl didžiąją dalį karjeros ji rungtyniavo 22-uoju numeriu pažymėtais marškinėliais. Tiesa, dabar jos marškinėlius puošia numeris 8.

Prieš kiekvienas rungtynes krepšininkė pirmiausiai užsideda dešinės kojos batą ir čiurnos įtvarą: „Taip darau todėl, kad noriu viską pradėti „ta koja“.

Jei ne krepšinis, būtų pasukusi į teisėsaugą

Dar 2007 metais bendraudama su amerikiečiais S.Doron pripažino, kad jei nebūtų pasisekę krepšinio aikštėje, ji būtų pasukusi į teisėsaugos sritį.

„Nematau savęs dirbančios prie stalo ofise. Norėčiau dirbti tokį darbą, kuriame galėčiau padėti žmonėms. Dar ir dabar seku naujienas, susijusias su įvairiais įstatymų pakeitimais ar naujovėmis“, – pasakojo 31-erių metų krepšininkė.

Rungtynes Ašdode „Hoptrans-Sirenos“ ketvirtadienį pradės 19 val. Lietuvos laiku.

Foto: Evaldas Šemiotas, BC „Hoptrans-Sirenos“