Naujienos

2016-11-09
„Hoptrans-Sirenų“ Europos taurėje laukia legendinės Rusijos komandos išbandymas

Lietuvos čempionės Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ ketvirtadienį namuose kovos dėl pirmosios pergalės Europos taurės turnyre. Šį kartą Lino Šalkaus auklėtinės sulauks viešnių iš Rusijos – legendinės Maskvos srities „Spartak“ (Vidnoje) komandos.

Antrajame Europos taurės mače Izraelyje buvo galima išvysti jau visai kitokį „Hoptrans-Sirenų“ žaidimą. Gavusios krikštą pirmajame mače prieš Cėgledo CEKK ekipą iš Vengrijos, Izraelyje garliaviškės kaip lygios su lygiom kovojo su Ašdodo „Maccabi Bnot“ ekipa ir jai nusileido tik paskutiniajame kėlinyje.

„Spartak“ ekipa taip pat Europos taurės turnyrą pradėjo dviem pralaimėjimais – toks pačioms Cėgledo CEKK (50:62) ir Ašdodo „Maccabi Bnot“ (60:71) komandoms. Būtent po „Hoptrans-Sirenų“ ir „Spartak“ susitikimo paaiškės, kuri komandą pirmąją ratą baigs be pergalių.

Į krepšinio elitą atvedė Š.Kalmanovičius

Maskvos srities „Spartak“ ekipos suklestėjimą lėmė puikiai Lietuvoje ir Rusijoje žinomas sporto mecenatas Šabtajus Kalmanovičius. Tapęs komandos rėmėju, o vėliau klubo prezidentu, į Rusijos komandą Š.Kalmanovičius priviliojo garsiausias ne tik Rusijos ir Europos, bet ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) krepšininkes. „Spartak“ ekipa tris kartus iš eilės (2007, 2008 ir 2009 m.) tapo stipriausia komanda Europoje ir neturėjo lygių Rusijos čempionate.

Krepšinio užkulisiuose buvo kalbama, kad tuo metu „Spartak“ žaidėjos uždirbdavo daugiau nei krepšininkės už Atlanto, žaidusios stipriausioje pasaulio lygoje, o pats Š.Kalmanovičius per sezoną komandai skirdavo po 7 milijonus dolerių.

Siekia sugrįžti į krepšinio viršūnę

Per klubo istoriją keturis kartus Eurolygą laimėjusi „Spartak“ ekipa šiandien siekia sugrįžti į moterų krepšinio elitą. Ir nors komandos galimybės yra sumažėjusios Maskvos srities ekipa išlieka viena tituluočiausių moterų krepšinio komandų. Dabar komanda siekia susigrąžinti buvusią reputaciją ir užauginti naujus Rusijos talentus, kurie leistų išlikti konkurencija komanda ne tik vietiniame čempionate, bet ir Europos taurės turnyre. Tiesa, Europos taurės turnyre „Spartak“ kol kas neatranda savo žaidimo ir pralaimėjo abu pirmuosius susitikimus, o Rusijos čempionate su dviem pergalėmis ir keturiais pralaimėjimais užima šeštąją vietą.

Kaip niekada jauna komanda

Šį sezoną „Spartak“ ekipa pasitinka atsinaujinusi ir atjaunėjusi, treniruojama krepšinio specialisto Aleksandro Vasino. Rusijos ekipos amžiaus vidurkis yra vos 21 metai, o vyriausiai krepšininkei – 25 metais. Rusijos talentų komandoje patirties įneša ekipos lyderė Daria Kolosovskaja, kuri Europos taurės turnyre pelno vidutiniškai po 10 taškų, o atakuojančios gynėjos poziciją sustiprina kylanti Kroatijos žvaigždė Ivana Dojkič. Svarbų indėlį komandai įneša ir Rusijos krepšininkės – vidurio puolėja Albina Raževa, krašto puolėjos Julija Gladkova bei Marija Davydova.

Statistika – „Hoptrans-Sirenų“ pusėje

„Hoptrans-Sirenos“ varžovėms iš Rusijos Europos taurės turnyre statistiškai nenusileidžia, o atvirkščiai – daugelyje statistinių grafų jas lenkia. Garliaviškės tiksliau meta iš vidutinio nuotolio (45,7 proc. prieš 38,4 proc.), tačiau nusileidžia atakuodamos iš toli (18,6 proc. prieš 22,6 proc.). L.Šalkaus auklėtinės itikinamai laimi kovą dėl atšokusių kamuolių (44 prieš 36) bei atlieka daugiau rezultatyvių perdavimų (vidutiniškai 15,5 prieš 14,5). Tačiau „Hoptrans-Sirenoms“ norint kovoti dėl pergalės teks būti labiau susikaupusioms bei ženkliai sumažinti klaidų skaičių, kuriuos dabar ženkliai lenkia „Spartak“ ekipą (23,5 prieš 16,5).

„Hoptrans-Sirenų“ ir „Spartak“ susitikimas Garliavos sporto centre ketvirtadienį prasidės 19.30 val. Įėjimas – nemokamas.

INFO: lmkl.lt