Birželis 2020

P A T K P Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

GSKC patalpų ir reklaminio ploto nuomos galimybės

Artimiausiu metu renginių nėra.

Naujienos

2017-05-26
Įvyko garliaviečių žygis, skirtas lietuvių kalbos kultūros ir tautinio kostiumo metams

   2017 m. gegužės 23 d. Garliavoje įvyko žygis, skirtas lietuvių kalbos ir tautinio kostiumo metams pažymėti. 10 val. žygio dalyviai, Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos kieme, buvo pasveikinti ir supažindinti su maršrutu. Po sveikinimo žodžių ir  merginų ansamblio dainos (vad. Auksė Janušaitienė), visi dalyviai leidosi į beveik 5 km. žygį, kupiną žinių ir istorinių faktų.

   Žygio metu dalyviai sužinojo daug įdomių istorijų apie Garliavą. Mokytojas Virginijus Overlingas pasakojo apie seniausią Garliavoje Adomo Mitkaus mokyklą, čia dirbusius ir gyvenusius mokytojus. Mokytoja Rita Pauliukaitienė papasakojo, kur ir kaip mokėsi senieji Garliavos gyventojai, kaip draugiškai sutarė skirtingų tautybių vaikai. Toliau žygis tęsėsi iki Švč. Trejybės bažnyčios šventoriaus, kur mokytojas Ričardas Gudaitis perskaitė ištrauką iš senųjų dokumentų, pasakojo apie spaudos draudimo metus, Lietuvos Nepriklausomybės gimimą mūsų mieste.  Dabartiniame Krizių centro kiemelyje žygeiviai išgirdo istoriją apie skaudžius pokario metų įvykius, būtinybę perduoti faktus gyvai – iš lūpų į lūpas.

  Eidami senąja Darbininkų gatve žygeiviai kirto būsimą Kaimynystės parką, stebėjo gražinamą teritoriją. Juozo Lukšos gimnazijoje gaivus gėrimas suteikė žygeiviams vėl jėgų – aktų salėje mokytoja Violeta Vėjelytė, kartu su mokiniais pristatė ne tik partizano Juozo Lukšos altruistinį gyvenimą, bet ir perskaitė žmonai Nijolei skirtas meilės laiškų subtilias ištraukas.Tinkamą nuotaiką sukūrė mokytojos A. Šepetkienės ugdytinių atlikta daina.

  Paskutinė žygio dalis vyko Garliavos sporto ir kultūros centre. Folkloro ekspertė Nijolė Grivačiauskienė pasakojo apie tautinio kostiumo istoriją bei išsamiai pristatė, pagal kokius puošybos elementus galima atpažinti etninių Lietuvos regionų gyventojus. Po teorinės paskaitos visi žygio dalyviai buvo pakviesti atlikti interaktyvias užduotis, kurių metu pritaikė įgytas teorines žinias praktiškai. Juozo Lukšos gimnazijos mokytoja Elė Ilčinskienė padėkojo Garliavos sporto ir kultūros centrui už suorganizuotą veiklą. Žygio pabaiga įprasminta bendra dalyvių nuotrauka atminčiai.

  Dėkojame Kauno r. policijos komisariatui už palydą žygio metu, taip pat Adomo Mitkaus pagrindinei mokyklai, Juozo Lukšos gimnazijai bei Jonučių progimnazijai už dalyvavimą ir prasmingai praleistą laiką kartu.

 

Garliavos sporto ir kultūros centro darbuotoja, vykdanti direktoriaus pavaduotojos funkcijas kultūrai Simona Macevičiūtė.