Naujienos

2019-01-27
Kauno rajonas – pergalių kraštas!

Ši frazė nuskambėjo Garliavos sporto ir kultūros centre vykusioje iškilmingoje Kauno rajono sporto mokyklos 50-čio ir geriausių 2018-ųjų Pakaunės sportininkų pagerbimo ceremonijoje. 
Raudonu kilimu ant garbės pakylos žengė įvairių sporto šakų Lietuvos, Europos ir pasaulio čempionai, prizininkai, rekordininkai.
Kauno rajonas nuo seno vadinamas bene sportiškiausiu Lietuvos kraštu. Čia - puikūs įvairių sporto šakų atstovų pasiekimai, gerai išvystyta ir nuolat vystoma sporto infrastruktūra, profesionalūs, atsidavę savo darbui treneriai, puoselėjantys jaunųjų sporto talentų ugdymo tradicijas. 
Kauno rajono savivaldybės vadovus su sportu sieja ir asmeniniai ryšiai: meras Valerijus Makūnas buvo irkluotojas, jo pavaduotojas Paulius Visockas – triskart Europos svarsčių kilnojimo čempionas, administracijos direktorius Antanas Nesteckis dar ir dabar atstovauja krepšinio veteranų klubui. 
Kauno rajono sportininkams, pernai pasiekusiems aukščiausių rezultatų, griaudžiant plojimams Garliavos sporto ir kultūros centre įteikti prizai. 
Pagerbtas Europos disko metimo čempioną Andrių Gudžių treniruojantis Vaclovas Kidykas, kuris antrus metus iš eilės išrinktas geriausiu Lietuvos sporto treneriu.
Susirgęs garsusis V.Kidyko auklėtinis 2018 m. Europos disko metimo čempionas, geriausias praėjusių metų Lietuvos sportininkas A.Gudžius šventėje nedalyvavo. 27-erių A.Gudžius „Metų sportininko“ nominacijoje triumfavo antrus metus iš eilės.
Ant garbės pakylos buvo pakviesta ir garsi ringaudiškė Inga Mikštaitė – 2018 m. Europos kiokušin karatė čempionė. 38-erių Inga yra devynis kartus iškovojusi Europos čempionės titulą, vieną kartą tapusi pasaulio čempione ir tris kartus prizininke. 
Nuo praėjusio rudens sportininkė dirba Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos kūno kultūros mokytoja. „Dirbti į mokyklą sugrįžau po penkerių metų pertraukos. Iš pradžių svarsčiau, ar verta. Tačiau tikrai nenusivyliau: mano mokiniai, penktų–septintų klasių moksleiviai, sportuoja noriai“, – sakė I.Mikštaitė.
Šventėje su žmona dalyvavo neveroniškis Arūnas Gelažninkas – neseniai praėjusio Dakaro ralio dalyvis motociklininkų klasėje. Jį kalbinęs garliaviškis aktorius Artūras Orlauskas – praeityje žinomas vandensvydininkas, Lietuvos čempionas.
Pasaulio smiginio bendruomenę pastaruoju metu drebina 42-jų metų Darius Labanauskas iš Garliavos. Gruodį Darius sublizgėjo itin sėkmingu debiutu Pasaulio profesionalų smiginio čempionate, kai antrajame rate nugalėjo penkiskart pasaulio čempioną iš Olandijos. Ši Dariaus pergalė Olandijoje, kur smiginis labai populiarus, nustelbė visus tos savaitės įvykius ir tapo tikra sensacija. 
Prizai įteikti svarsčių kilnojimo atstovams Matui Čepuliui ir Aurimui Stulgiui. Abu jie skynė aukščiausios prabos medalius Lietuvos ir Europos čempionatuose.
Šventėje negalėjo dalyvauti Ieva Adomavičiūtė – 2018 metų pasaulio irklavimo čempionė moterų dviviečių porinių valčių klasėje 2000 m distancijoje. Aurimas Adomavičius, Dovydas Nemeravičius – 2018 metų Europos irklavimo vicečempionai. Šiems sportininkams, nespėjusiems grįžti iš varžybų užsienyje, apdovanojimai bus įteikti vėliau.
2017/2018 mokslo metų Kauno rajono gimnazijų/progimnazijų sporto žaidynių nugalėtojai – Babtų gimnazija, didžiųjų gimnazijų grupėje – Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija.
Pagrindinių mokyklų sporto žaidynių nugalėtojai – Zapyškio pagrindinė mokykla.
Pradinių klasių mokinių sporto žaidynių nugalėtojai – Garliavos Jonučių progimnazija.
Šeštadienį Garliavoje paminėtas ir Kauno rajono sporto mokyklos (KRSM) 50-mečio jubiliejus. Tuometė Kauno rajono vaikų ir jaunimo sporto mokykla, vadovaujama Algimanto Juodžiūno, duris atvėrė 1968 m. rugsėjo 1 d. Pirmaisiais metais joje veikė rankinio, lengvosios atletikos ir dviračių sporto skyriai. Dirbo keturi treneriai, mokėsi 154 moksleiviai.
Vėliau mokykloje įkurti dviračių, lengvosios atletikos, stalo teniso, kulkinio šaudymo ir dziudo, bokso skyriai. 
„Didžiausiu pasiekimu vadinčiau mūsų mokyklos bokso skyriaus auklėtinio boksininko Egidijaus Kavaliausko iškovotą teisę dalyvauti 2008 m. Pekino Olimpinėse žaidynėse, 2012 m. – Londono. Tai pirmas mūsų sporto mokyklos auklėtinis, iškovojęs teisę dalyvauti žaidynėse“, – sakė dabartinis KRSM direktorius Artūras Pūras.
2000 m. mokykloje pradėjo veikti krepšinio skyrius. Mažuosius krepšininkus čia treniravo legendiniai „Žalgirio“ krepšininkai Vitoldas Masalskis, Mindaugas Arlauskas, Algirdas Linkevičius. 2003 m. įkurtas irklavimo skyrius.
„Mūsų mokykloje šiemet sportuoja 831 mokinys. Su jais dirba 28 treneriai, veikia 11 sporto šakų skyriai. Kauno rajono savivaldybei perėmus Mastaičių baseiną, mokykloje įkurtas antri metai veikiantis plaukimo skyrius. Jo užsiėmimus lanko, plaukimo pasiekimų siekia 310 vaikų“, – pasakojo A.Pūras. 
„Džiugu, kad mūsų rajone gyvuoja ilgametės sporto tradicijos, - kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. – Sugebame pastebėti sportui gabius vaikus, nukreipti juos, motyvuoti, ugdyti. Ir matome rezultatus – Pakaunės krašto sportininkai garsina ir Kauno rajoną, ir Lietuvą Europoje ir visame pasaulyje.“ 
V.Makūnas pasakojo apie savivaldybės investicijas į sporto infrastruktūrą. „Įrengta 14 multifunkcinių aikštynų, 4 stadionai, rekonstruota 10 sporto salių“, - apie ketverių pastarųjų metų Kauno rajono savivaldybės darbo sporto srityje derlių kalbėjo meras. 
Pernai rekonstruoti Vilkijos gimnazijos ir Ežerėlio pagrindinės mokyklos stadionai, pradėta Jonučių gimnazijos ir Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos stadionų rekonstrukcija. Renovuotos sporto salės Piliuonos ir Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijoje. Naujai įrengtos dvi lauko treniruoklių aikštelės Ežerėlyje ir viena Alšėnų seniūnijoje. Atnaujinta stalo teniso salė Garliavoje.
„Laukia Mastaičių baseino rekonstrukcija, stadionai ir sporto aikštynai Neveronyse, Kačerginėje, Zapyškyje, Raudondvaryje, Ilgakiemyje, Šlienavoje, kitose gyvenvietėse. Mūsų strateginis tikslas – atnaujinti visas ugdymo įstaigas, sporto aikštynus, stadionus“, - pabrėžė meras.

 

Informacija: facebook Kauno rajono bendruomenė