Naujienos

2014-01-13
Kauno rajone suplazdėjo gyva vėliava

Sausio 13-osios įvykių minėjimas Juragiuose prasidėjo pilietine akcija „Trispalve apgaubkime laisvės gynėjus“. Į gyvą vėliavą susijungė per tris šimtus žmonių iš įvairių Kauno rajono vietų, daugiausiai – jaunimas. Ši akcija neša žinią, kad sausio 13-osios įvykiai gyvi mūsų širdyse, puoselėjami tie patys siekiai, o laisvė tebėra viena svarbiausių vertybių.

Kauno rajone yra dvi vietos, kuriose susitelkę žmonės 1991 m. priešinosi sovietinei agresijai, tai – Juragiai ir Sitkūnai. Juragiuose prie radijo ir televizijos retransliacijos stoties ir Sitkūnuose prie radijo stoties kasmet dega atminimo laužai.

Prie šių laužų Kauno rajono gyventojai ir svečiai susirenka gausiai. Bendras jausmas sujungia tiek tragiškų istorinių įvykių liudininkus, tiek jaunąją kartą. Vienus svarbiausių mūsų kraštui įvykius menančiose vietose juntamas tų dienų ryžtas ir stiprybė. Juntama bendrystė.

„Laisvės troškimas sukūrė tokią bendrystę, prieš kurią imperinės jėgos buvo priverstos atsitraukti, – minėjime kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. – Sausio 13-ąją reikia švęsti kaip Pergalės dieną, nes tada mūsų tauta iš tiesų pasiekė istorinę pergalę. Laimėjome todėl, kad buvome dvasiškai stiprūs. Buvome tvirti, nes visa širdimi troškome laisvės ir prieš tą troškimą nublanko kitos vertybės“.

Į susirinkusiuosius Juragiuose kreipėsi LR Seimo narė Raminta Popovienė ir Donatas Jankauskas. Prisiminimais dalijosi klebonas Kazimieras Skučas, kiti tų dienų liudininkai. Minėjime Juragiuos ir Sitkūnuose dalyvavo Kauno rajono savivaldybės tarybos nariai, Kauno rajono mero pavaduotojai Petras Mikelionis ir Antanas Makarevičius, administracijos direktorius Ričardas Pudževelis, pavaduotojai Angelė Ščiukauskienė ir Kęstutis Povilaitis.

Laisvės gynėjų diena Kauno rajone paminėta ir kitais renginiais. Ringaudų pradinėje mokykloje vyko tradicinis Dziudo turnyras; Garliavos bažnyčioje Šv. Mišios ir koncertas,  bendrojo ugdymo mokyklose organizuojama akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. Visą mėnesį Kauno rajono Viešojoje bibliotekoje vyksta dokumentų paroda „Neužgesino laužo liepsnos... Pajuskime to laiko dvasią“.

KRS informacija