Gruodis 2020

P A T K P Š S
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
RĖMĖJAI:
ES investicijos

GSKC patalpų ir reklaminio ploto nuomos galimybės

Artimiausiu metu renginių nėra.

Naujienos

2018-04-10
Kova dėl aukso: kaip vicečempionėms seksis stabdyti besiveržiantį jaunatvišką maksimalizmą?

Sensaciją Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) pusfinalyje pateikusi ir į finalą po trejų metų pertraukos grįžusi Vilniaus „Kibirkštis“ antradienį pradės ilgai sostinėje laukiamo čempionių titulo sugrąžinimo operaciją.

„Džiaugsmas buvo vieną dieną, o paskui – susikaupimas“, – sakė „Kibirkšties“ trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė, kurios vadovaujama Vilniaus ekipa LMKL trofėjų į viršų paskutinį kartą kėlė 2013-2014 metų sezone.

Tuomet jos auklėtinės serijoje 3-0 užtikrintai susitvarkė su pusfinalyje eliminuota Marijampolės „Sūduva“, o šiemet vilniečių lauks praėjusio sezono vicečempionių, Kauno „Hoptrans-Sirenų“ krepšininkių, barjeras.

„Nuotaikos finalinės, darbinės. „Hoptrans-Sirenos“ – gerai sukomplektuota komanda, turi 10 žmonių. Turime atidirbti savo gynybą, išlaikyti savo žaidimo braižą ir viskas.

Šiaip pas jas nėra išskirtinio žmogaus, faktiškai 5-7 žmonės pelno taškus. Nėra taip, kad 1-2 žmonės temptų komandą. Be abejo, rungtynėse toks gali atsirasti. Jeigu atsiras, tada galvosime, ką daryti“, – tęsė J. Štreimikytė Virbickienė. 

„Visų pirma, nemanau, kad nė viena komanda nesvajoja apie pergalę, – teigė „Hoptrans-Sirenų“ vairininkas Mantas Šernius. – O kad svajoja, tai – labai gerai. Abi komandos žais visa jėga ir stengsis laimėti titulą.

Kadangi per paskutinį mėnesį turėjome tik dvejas rungtynes, jaučiasi, kad mano komanda treniruotėse yra alkana. Džiaugiuosi, jog ne visos žaidėjos išsitraumavo norėdamos įrodyti, kad yra vertos startinio penketo. Turėjome tokias minimalias traumas per paskutinę savaitę, bet tikiuosi visas matyti aikštelėje.“

Šios komandos tarpusavyje LMKL reguliariajame sezone susikovė keturis kartus, kuomet pasidalijo po dvi pergales, ir sykį LMKT pusfinalyje, kuriame nugalėjo vėliau čempionėmis tapusios „Hoptrans-Sirenos“ žaidėjos.

„Daugiausiai yra pasimokyti iš taurės rungtynių, kurias pralaimėjome, – pabrėžė „Kibirkšties“ strategė. – Kai mes dukart laimėjome prieš „Hoptrans-Sirenas“, joms kažko trūko: vienas rungtynes Eglės Malašauskės, kitas – Arinos Bilotserkivskos. Galima sakyti, jog jos tuomet neišnaudojo visų savo galimybių.“

Nors medžiagos besiruošiant abi ekipos turėjo užtektinai, M. Šerniaus teigimu, taktiniai sprendimai lems tik mažąją dalį siekiant LMKL trofėjaus.

Turime vaizdo medžiagos, kur matomos jos stiprios pusės, turime gerų pavyzdžių, kur yra jų silpnos vietos, bet finale dažnai taktika yra antroje vietoje. Svarbiausia – noras ir atsidavimas aikštelėje 40 minučių. Dažniausiai finalus nulemia visai kiti dalykai nei taktika“, – kalbėjo jis.

Būtent paminėtieji M. Šerniaus žaidimo aspektai – noras ir jaunatviškas charakteris – ir leido „Kibirkščiai“ dramatiškai triumfuoti prieš „Sūduvą“, kuri iki tol šį sezoną jau buvo pralaimėjusi kovą dėl dviejų titulų – LMKT taurės ir Baltijos krepšinio lygos čempionių trofėjaus.

„Prieš Naujus metus kalbėdamas su kai kuriais treneriais sakiau, jog „Kibirkštyje“ šiuo metu yra daugiausia talento LMKL. Talentas yra gerai, bet joms labai svarbu įgauti patirties, sakau iš Lietuvos moterų rinktinės trenerio pusės. Džiaugiuosi, kad viena ar kita žaidėja gauna tokios patirties, kai kiekvienas metimas ar prarastas kamuolys lemia pergalę ar pralaimėjimą.

Ar tai būtų „Sūduva“, ar tai „Kibirkštis“, vis tiek yra finalas ir žinau, kad abi komandos jame stengsis. Su visomis sezono metu kovojome, prieš visas esame patyrę ir pergales, ir pralaimėjimus, dėl to man tai didelės esmės nesudaro. Esmė yra, kaip mes žaisime, kaip mes priimsime sprendimus rungtynių metu ir kaip prisitaikysime prie varžovių stiprių vietų bei išnaudosime jų silpnas vietas“, – dėstė Kauno rajono klubo strategas.

Pirmasis finalo mūšis šiandien Garliavoje startuos 17.15 val. Tiesiogiai mačą transliuos DELFI TV ir LMKL feisbuko puslapis.

Info: lmkl.lt