Naujienos

2016-04-08
Lietuvos jaunimo rinktinė pradės kovas atrankoje į Europos čempionatą

Penktadienį Garliavoje Lietuvos jaunimo iki 20 metų (U20) rankinio rinktinė pradės kovas atrankoje į Europos čempionatą, kuris šiemet vyks Danijoje. Į finalo etapą pateks dvi stipriausios pirmos grupės, kurioje rungtyniaus lietuviai, ekipos. Mūsiškių varžovais bus Vokietijos, Rusijos ir Kosovo rankininkai.

Rinktinės nariai nuo pirmadienio pradėjo pasiruošimą čempionatui Garliavoje, kuris vyks Garliavos sporto ir kultūros centre.

Vienas iš rinktinės trenerių Gintaras Paškevičius pastebėjo, kad namų sienos visada padeda patyrusiems žaidėjams, tuo metu su jaunimu gali būti kiek sunkiau. Tačiau pašnekovas tikėjosi, kad viskas šiuo klausimu bus gerai ir susirinkę savi žiūrovai papildomos įtampos rinktinės nariams nesudarys. Taip pat G. Paškevičius trumpai pristatė visus varžovus. „Vokietijos rinktinė priklauso elito grupei ir jie yra aiškūs favoritai. Jų žaidimas solidus, turi stiprių žaidėjų. Rusai gal kiek silpnesni, tačiau žinant jų rankinio mokyklą, tai taip pat yra stipri ekipa. Vienas jų žaidėjas jau žaidė už nacionalinę komandą. Apie Kosovą kalbėti sunkiausia. Neradome jokios naudingos informacijos ar vaizdo įrašų apie šią ekipą. Galime tik prognozuoti, kad vyraus Balkanų mokyklos rankinis, be to, jie pietiečiai, tad gali turėti fizinį pranašumą, būt labiau subrendę. Šiaip ar taip mes šiauriečiai. Pati grupė nėra stipriausia visoje atrankoje, tačiau lengva nebus“, - varžovus apibūdino treneris.
Kalbėdamas apie savo auklėtinius, visų pirma jis išskyrė lietuvių ūgį ir būtinybę išnaudoti greitį. Tai turėtų būti pranašumas žaidžiant su varžovais. Tačiau ekipos vairininką keik neramina fizinė ekipos būklė.
 
Tvarkaraštis:
Balandžio 8 d. 17.00 val. Vokietija – Rusija; 19.00 val. Kosovas – Lietuva.
Balandžio 9 d. 15.00 val. Vokietija – Kosovas; 17.00 val. Rusija – Lietuva.
Balandžio 10 d. 13.00 val. Rusija – Kosovas; 15.00 val. Lietuva – Vokietija.
 
Lietuvos ekipos sudėtis (žaidėjas, pozicija, klubas): Karolis Bliuvas (įžaidėjas, KLAIPĖDOS „DRAGŪNAS“); Lukas Juškėnas (įžaidėjas, KLAIPĖDOS „DRAGŪNAS“); Lukas Simėnas (KPK, KLAIPĖDOS DRAGŪNAS); Žanas Gabrielius Virbauskas (įžaidėjas, KK, ŠIAULIŲ SM „DUBYSA“/ KLAIPĖDOS „DRAGŪNAS“); Gediminas Šiburkis (linija, VILNIAUS VHC „ŠVIESA“); Jovydas Jurašius (linija, VILNIAUS VHC „ŠVIESA“); Modestas Vaitekūnas (DK, VILNIAUS VHC „ŠVIESA“); Dovydas Kuodys (įžaidėjas, VILNIAUS VHC „ŠVIESA“); Mantas Buitvidas (vartininkas, VILNIAUS VHC „ŠVIESA“); Modestas Štarolis (DPK, KAUNO „GRANITAS“); Lukas Gurskis (vartininkas, KAUNO „GRANITAS“); Domantas Pukas (KPK, PANEVĖŽIO KKSC); Gytis Šmantauskas (DPK, PANEVĖŽIO R. SARGŪNO SPORTO GIMNAZIJA); Arūnas Valansevičius (KK, PANEVĖŽIO R. SARGŪNO SPORTO GIMNAZIJA); Ovidijus Jagučianskis (DK, PANEVĖŽIO HC „GRIFAS“); Lukas Vanagas (KPK, PASVALIO SM); Martynas Savonis (vartininkas, TSV KALDENKIRCHEN, Vokietija); Daugirdas Dilys (linija, ALPHA HC HARD, Austrija, rezervas); Mantas Reinys (DK, KAUNO „GRANITAS“); Laurynas Simonavičius (KK, KLAIPĖDOS „DRAGŪNAS“); Benas Butkus (linija, KLAIPĖDOS „DRAGŪNAS“). Rinktinę treniruoja Valdemaras Burba ir Gintaras Paškevičius. Masažuotoja – Asta Garunkštienė.

www.rankinis.lt