Naujienos

2017-03-14
LMKL ketvirtfinalio startas: šiaulietės bandys atremti kovingųjų „Hoptrans-Sirenų“ šturmą

Jau šiandien Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) prasideda lemiamų kovų metas, kuomet kiekviena pergalė taps aukso vertės. Titulą ginančios Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ ir Šiaulių „Šiaulių-Universiteto“ ekipos pradeda LMKL ketvirtfinalį, kuriame kova vyks iki dviejų pergalių ir tik viena ekipa tęs kovą dėl medalių.

LMKL.lt nusprendė prisiminti įdomiausius šių komandų sezono tarpusavio susitikimus ir faktus, kurie galėtų lemti ketvirtfinalio nugalėtoją.

Tarpusavio susitikimų balansas

Šį sezoną „Hoptrans-Sirenos“ ir „Šiauliai-Universitetas“ susitiko jau keturis kartus ir jei ketvirtfinalio nugalėtoją lemtų tarpusavio santykis, garliaviškėms jis būtų palankus. Lino Šalkaus auklėtinės iškovojo tris pergales ir patyrė vieną pralaimėjimą. Įdomu tai, kad visos pergalės buvo iškovotos daugiau nei 30 taškų skirtumu – 32, 39 ir 33 taškais.

Skambiausia pergalė ir netikėčiausia nesėkmė

Nors „Hoptrans-Sirenų“ pergalės prieš šiaulietes ir buvo įspūdingos, skambiausią šio sezono pergalę Šiaulių ekipa pasiekė būtent prieš garliaviškes. Gruodžio 6 dieną namuose žaidusios šiaulietės 90:74 nugalėjo „Hoptrans-Sirenas“ ir tame mače LMKL čempionėms nepaliko jokių šansų. Jau po dviejų kėlinių Arūno Kačerausko auklėtinės turėjo 19 taškų pranašumą, o per likusią rungtynių dalį Kauno rajono klubui kabintis į pergalę taip pat neleido.

Šiauliečių gretose tą kartą tiesiog siautėjo komandoje dar rungtyniavusi Iveta Šalkauskė, kuri pelnė 41 tašką, atkovojo 18 kamuolių ir surinko 45 naudingumo balus. Dar trejas rungtynes LMKL sužaidusi aukštaūgė su Šiaulių klubu atsisveikino, o tai komandos rezultatams atsiliepė itin skaudžiai.

Sunkiai pasiekiamas rezultatas

Niekam nėra paslaptis, kad „Hoptrans-Sirenos“ garsėja gynyba, o kad tai yra garliaviškių „arkliukas“, ne kartą yra akcentavęs ir čempionių strategas L.Šalkus. Į garliaviškių krepšį šį sezoną 90 taškų yra pavykę įmesti vos dviems ekipoms, o viena iš jų – „Šiauliai-universitetas“. Tačiau „Hoptrans-Sirenoms“ tai buvo puiki pamoka. Per po to sekusius du tarpusavio susitikimus garliaviškės atitinkamai praleido 46 ir 66 taškus.

Statistika – „Hoptrans-Sirenų“ pusėje

Prieš ketvirtfinalį statistikos kategorijų grafose pranašumas yra garliaviškių pusėje. Nors dvitaškius (45 proc. prieš 44,5 proc.) ir baudų metimus (74,2 proc. prieš 63,5 proc.) taikliau realizuoja šiaulietės, kitose kategorijose persvara priklauso „Hoptrans-Sirenoms“. LMKL čempionės tiksliau meta tritaškius (29,5 proc. prieš 26,1 proc.), atlieka daugiau rezultatyvių perdavimų (19,8 prieš 14,7), atkovoja daugiau kamuolių (41 prieš 37), turi geresnį pelnytų taškų vidurkį (75 prieš 64), perima beveik dvigubai daugiau kamuolių (15,2 prieš 8,5), o svarbiausia – mažiau klysta (17,3 prieš 22).

Skirtingos žaidimo kreivės

Nors sezoną „Šiauliai-Universitetas“ ir pradėjo skambiai bei iškovojo 6 pergales, be lyderės I.Šalkauskės likusios šiaulietės pralaimėjo 13 kartų iš eilės. Tuo tarpu „Hoptrans-Sirenos“, nors ir nedemonstruoja čempioniško žaidimo, kaip parodė paskutinis LMKL susitikimas, prieš lemiamas kovas yra nusiteikusios rimtai. Per pastaruosius 5 susitikimus garliaviškės iškovojo 4 pergales ir paskutiniame reguliariojo sezono mače nusileido LMKL vicečempionei Marijampolės „Sūduvai“ paskutinę sekundę – 77:78. Praėjusiais metais garliaviškės optimalią formą taip pat įgijo tik prieš lemiamas kovas, o tuomet pusfinalyje eliminavo „Uteną“, finale – „Sūduvą“ bei iškovojo aukso medalius. Ar „Šiauliai-Universitetas“ nepateiks siurprizo ir leis „Hoptrans-Sirenoms“ sukurti dar vieną pasaką?

Ketvirtfinalio mūšis Garliavos sporto centre prasidės 18 valandą. Susitikimą tiesiogiai stebėti bus galima www.lmkl.lt.

Foto: Evaldas Šemiotas

Info: lmkl.lt