Naujienos

2016-10-07
L.Šalkus: mus slegia praėjusio sezono rezultatas

Jei su Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempionių Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ komandos vyriausiuoju treneriu Linu Šalkumi būtume kalbėję prieš pirmąsias naujojo sezono rungtynes, ekipos stratego išsakytos mintys, ko gero, būtų buvusios optimistiškesnės.

Bet po nesėkmingai jo auklėtinėms susiklosčiusios akistatos su Vilniaus „Kibirkšties“ krepšininkėmis L. Šalkus atsargiau vertino savo žaidėjų galimybes sezono pabaigoje puoštis aukso medaliais. „Hoptrans-Sirenas“ šiuo metu yra gerokai praretinusios traumos, o atsigauti ir susižaisti komandai prireiks laiko.

– Rungtynės Garliavoje su „Kibirkšties“ krepšininkėmis buvo labai emocingas, – pokalbį su Linu Šalkumi pradėjo „Lietuvos žinios“.

– Nepasakyčiau. Rungtynės buvo labai negražios. Aišku, ta komanda, kuri laimi, žaidžia gražiau. Bet tai pirmas sezono susitikimas… Oficialus atidarymas, iškilmės, svečiai… Reikia galvoti apie dvikovą, o mintys krypsta kitur. Tai turi neigiamos įtakos rezultatui. Sezoną pradėjome patyrę ne vieną nesėkmę. Rungtynių su „Kibirkštimi“ išvakarėse iškrito Gabrielė Gutkauskaitė, jau žaidžiant – Rasa Knyzaitė. Traumų patyrė ir kitos. Bet geriau dabar nei sezono įkarštyje. Tragedijos nedarau. Kaip sakoma, viščiukus skaičiuosime pavasarį.

– Kokio sezono, treneri, tikitės?

– Dar nieko nenoriu. Kad tik visos būtų sveikos, atsigautų. Juk dabar tenka treniruoti ne dvylika, o devynias žaidėjas. Gerai pasirengti rungtynėms neįmanoma. Situacija nenormali. Ypač komandai, kuri žais Europos taurės turnyre. Kol kas atrodome labai varganai. Bet viskas pamažu išsispręs. Žingsnis po žingsnio. Mus slegia praėjusio sezono rezultatas. Juk iš čempionių visi daugiau tikisi.

– Kuo skiriasi naujo sezono „Hoptrans-Sirenos“ nuo praėjusių metų čempionių ekipos?

– Susižaidimu. Jo dar nėra. Nesusikalbėjimu. Savo salėje nepataikomais nei dvitaškiais, nei tritaškiais, nei baudų metimais. Į komandą ir anksčiau buvome pasikvietę užsieniečių, bet tokią stiprią, kokia yra dabar, turbūt turime pirmą. Ji Europoje – pirmą kartą, dar bando apsiprasti su ekipa, o komandos narės – su ja. Viskam reikia laiko. Ypač kai trūksta ir kitų pozicijų žaidėjų. Praėjusį sezoną iš „Hoptrans-Sirenų“ mažai kas tikėjosi, kad jos taps stipriausios Lietuvoje. Komanda buvo lyg ir nurašyta. Bet susikaupėme – ir turime čempionių medalius. Niekada negali žinoti, kaip viskas susiklostys.

– O kaip dėl Europos taurės turnyro?

– Kai mūsų toks žaidimas dabar, bijau apie tai ir pagalvoti. Galime sulaukti fiasko. Nors… Tikiuosi, viskas bus gerai. Rasime tą raktą.

– Mintys prieš oficialią sezoną pradžią turbūt buvo šviesesnės?

– Ne (šypsosi). Matau, kad mums, kaip studentams, pritrūko vienos nakties. Komandai paprasčiausiai stinga žaidėjų. Be merginų, kurias minėjau anksčiau, nedideles traumas patyrė ir Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė, Eglė Tarasevičiūtė. Dabar dar – R. Knyzaitė. Bet linija ne visada būna juoda. Ateis ir šviesus laikotarpis.

– Tai ką darysite?

– Sportuosime (juokiasi)! Laiko turime, nes antrosios sezono rungtynės vyks tik spalio 14 dieną. Reikia suburti dvylikos pajėgių žaidėjų ekipą. Jų trūksta. Bandėme ieškoti komandai pastiprinimo, bet kol kas darbas iki galo nepadarytas. Ne taip paprasta rasti tinkamų kandidačių. Ir dar tokių, kurioms patiktų žaisti „Hoptrans-Sirenų“ ekipoje. Trūksta ir įžaidėjos, ir atakuojančios gynėjos. Bet, viliamės, viskas pavyks.

Šaltinis: Kristina Kučinskaitė, lzinios.lt