Naujienos

2016-04-07
L.Šalkus po pergalingo pusfinalio: merginos džiaugiasi, kaip milijoną laimėjusios (VIDEO)

Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) pusfinalis tarp „Utenos“ ir Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ baigėsi sensacingai. Kaunietės 62:59 nugalėjo titulą ginančią „Uteną“, laimėjo seriją 2:1 ir žengė į finalą.

„Hoptrans-Sirenų“ vyr. treneris Linas Šalkus gyrė savo auklėtines ir sveikino jas pademonstravus puikų žaidimą.

„Mus galbūt mažiau slėgė įtampa, bet merginos visas rungtynes žaidė gražiai. Pažiūrėkite į jų veidus, jos džiaugiasi kaip milijoną laimėjusios. Tai yra sportas, o kamuolys apvalus. Šiandien susitvarkėme gynyboje, sakiau joms, meskite drąsiai, nebijokite. Po dviejų kėlinių turėjome didesnę persvarą, bet netikėjau, tikrai netikėjau. Visas rungtynes žaidėme vienodai, labai didžiuojuosi savo merginomis ir noriu pasakyti ačiū ir pasveikinti su patekimu į finalą. Kažkas gal sakė, kad ne komanda mes, bet tegul dabar šneka“, – po pergalingo mūšio kalbėjo L.Šalkus.

Itin svarbius metimus mačo pabaigoje pataikė „Hoptrans-Sirenų“ lyderė Santa Okockytė, kuri, pasak stratego, turi būti lyderė ir šalies rinktinėje: „Buvo su ja kalba po pirmų rungtynių, po antrų. Sakiau jai: nepamiršk, kokio kalibro žaidėja esi, turi padaryti šiandien. Ėmėsi iniciatyvos sunkiu momentu. Aišku, aš neišskiriu, ar ta, kur daugiau žaidė, ar kur mažiau. Visos esame komanda, ne šaškės, ne po vieną žaidžiame. Santa šiandien žaidė kaip tikra lyderė, kaip Lietuvos rinktinės žaidėja. Ji taip turi ne tik čia žaisti, bet ir rinktinėje“.

Paklaustas, kokių varžovių L.Šalkus norėtų finale, treneris nepraleido progos ir pajuokauti: „Norėčiau stipresnės komandos, nes dabar gal šiek tiek per silpnos (šypsosi). Ne, juokauju. Paskui sakys, kad Šalkus taip kalba. Mes nesirenkame varžovių, čia irgi nesirinkome. Jos buvo pirmos, mes – ketvirtos. Dabar kažkas išpuls. Žinau, bus arba „Kibirkštis“, arba „Sūduva“, trečios tikrai nebus“.

„Utenos“ vyr. treneris Alfredas Vainauskas po rungtynių neslėpė apmaudo, bet tikino, kad jo žaidėjos atidavė visas pastangas.

„Nepavyko įmesti baudų metimų, iš 30 pataikėme 19. Galvoju, kad tai pakišo koją, bet negalima visko suversti ant baudų metimų. Buvo palikta spragų, klaidos besiginant. Kai kurių žaidėjų indėlio šiandien trūko. „Hoptrans-Sirenos“ šiandien gerai gynėsi, gerai dirbo, mes nesugraibėme kamuolių, neįmetėme metimų iš po krepšio laisvos. Dvi vidurio puolėjos vienu metu, iš principo, pasiteisino, bet Šimkutė greitai surinko keturias pražangas ir turėjome atsisakyti šio eksperimento. Tačiau nepavyko žaidimas su mūsų ketvirtu numeriu, bet nenoriu kaltinti nei vienos, nei kitos žaidėjos. Visos žaidėjos darė ką galėjo, stengėsi, dirbo, bet šiandien „Hoptrans-Sirenos“ buvo geresnės, su kuo aš jas ir sveikinu – įspūdinga serijos pergalė. Gali pirmas baigti čempionatą, bet čia tik stotelė. Reikia po to parodyti norą, charakterį, užsidegimą ir įrodyti, kad tu esi stiprus, o ne tik stiprus tada, kada nereikia,“ – po pralaimėjimo kalbėjo A.Vainauskas.

Pasak „Utenos“ stratego, jo komanda neturi kur trauktis, todėl reikės rasti motyvacijos kovai dėl bronzos: „Motyvacija turi būti visą laiką ir bet kokiu atveju reikia eiti ir kautis. Reikia padaryti išvadas“.

Pratęsimą arba net pergalę uteniškėms galėjo išplėšti Rima Valentienė, tačiau patyrusios įžaidėjos tolimas metimas skriejo pro šalį. Krepšininkė neslėpė – esamoms čempionėms nepatekti į finalą – labai skaudu.

„Pritrūko taiklių baudų metimų, čia skaudžiausias vinis, jei paskaičiuotume, kiek baudų šiandien prametėme. Rezultatas būtų visai kitoks. Gynyba galėjo būti dar kietesnė. Kova vyko taškas į tašką, nervai susidėjo. Panelės tikrai kovojo, labai norėjo laimėti, negaliu pasakyti, kad atidavėme pergalę. „Hoptrans-Sirenos“ kovingai ją pasiėmė. Buvo gražus mačas žiūrovams, tik gaila, kad pergalė ne mūsų. Paskutinėje situacijoje atsivėrė laisvas laukas ir atlikau metimą, tik šį kartą man nepasisekė. Kovosime dėl trečios vietos, mes neturime kur trauktis. Dabar turime priimti tai, ką prisidirbome. Labai sunku pralaimėti, patikėkite. Niekas negali pasakyti, kad dabar rūbinėje mums yra didelė laimė viena kitai į akis pažiūrėti, bet turėjome padaryti daugiau nei padarėme“, – liūdnai po rungtynių kabėjo „Utenos“ kapitonė.

Šaltinis: LMKL.lt

VIDEO:

https://www.youtube.com/watch?v=1M70lbHzvwc

https://www.youtube.com/watch?v=HgcP50FgbXc