Naujienos

2016-04-16
L.Šalkus: psichologinis pranašumas yra mūsų pusėje (VIDEO)

Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ ir toliau kuria staigmenas. Garliaviškės išvykoje 65:61 pranoko Marijampolės „Sūduvą“ ir finalo serijoje pirmauja 1:0.

Po pergalės „Hoptrans-Sirenų“ vyr. treneris Linas Šalkus džiaugėsi savo auklėtinių žaidimu ir tikino, kad merginoms rungtynių pabaigoje koją pakišo jaudulys, bet svarbiausia, kad lemiami metimai buvo taiklūs.

„Ką šiandien buvome susitarę padaryti, pirmoje pusėje tą ir padarėme. Leidome įmesti varžovėms tik 61 tašką. Džiaugiuosi savo merginomis ir didžiuojuosi. Svarbiausia, kad pataikėme lemiamą metimą, o pramesti keturi baudų metimai dabar jau nebėra svarbūs. Reikėjo tiesiog atkovoti kamuolį. Merginos irgi žmonės, jaudulys yra. Mes su treneriu taip pat jaudinamės ir teisėjai jaudinasi. Mes šiandien buvom stipresni“, – konstatavo strategas.

Paklaustas, ko galima tikėtis antrajame finalo serijos mače, L.Šalkus tikino, kad jo ekipa turės psichologinį pranašumą.

„Atsipalaidavimo jokio negali būti. Mažiausiai laukia trejos rungtynės, daugiausiai – penkerios. Kamuolys apvalus, visko gali būti. Šiandien tu esi stipresnis, rytoj – jos gali būti stipresnės. Psichologinis pranašumas, kai įveiki varžovus jų aikštelėje, yra mūsų pusėje. Aš jau sakiau, mūsų niekas nepasmerks, mes jau išstūmėme vieną, kitą komandą, dabar sakiau merginoms žaisti savo malonumui“, – kalbėjo „Hoptrans-Sirenų“ treneris.

20 taškų prie pergalės pridėjusi „Hoptrans-Sirenų“ gynėja Santa Okockytė tikino, kad Garliavoje bandys dar labiau įtvirtinti finalo serijos rezultatą.

„Mes jau daug padarėme, kad patekome į finalą, o šiandien žaidėme atsipalaidavusios, viena kitai padėjome ir siekėme vieno tikslo. Jeigu pralošime – niekas nesmerks, o jei laimėsime – visi plos. Sieksime, kad serijos rezultatas taptų 2:0, žaisime savo žaidimą ir tikėkimės, kad laimėsime“, – mintimis dalijosi gynėja.

Paskutinėmis rungtynių sekundėmis „Hoptrans-Sirenos“ prametė keturis baudų metimus. S.Okockytės teigimu, jaudulys padarė savo.

„Pirmavome dviem taškais, tikrai jautėsi jaudulys. Atsistojau pati mesti baudų metimų ir rankos drebėjo, nepataikiau. Būna taip, pasitaiko“, – po pergalės kalbėjo „Hoptrans-Sirenų“ lyderė.

Marijampolės „Sūduvos“ vyr. treneris Rimvydas Samulėnas teigė, kad jo komandai šiandien pritrūko agresyvumo, o varžovių keičiamos gynybos sistemos išmušė iš vėžių.

„Pabaigoje buvo suplanuota prasižengti ir turėjome šansą, kai varžovės prametė keturis baudų metimus, bet tuo nepasinaudojome. Reikėjo žaisti aštriau, nes varžovės jau buvo surinkusios penkias komandines pražangas, o mes atidavinėjome perdavimus. Taip jau yra, kad jei gynyboje neatidirbi, tai varžovai nubaudžia. Mes nežaidėme šiandien savo žaidimo, o varžovių keičiama gynybos sistema išmušė iš vėžių žaidėjas. Kai žaidėjos pradėjo improvizuoti, ta improvizacija nepasiteisino.“

R.Samulėno teigimu, jo auklėtinėms pritrūko šviežumo, nes savaitgalį vykęs Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) finalinis ketvertas pareikalavo daug jėgų: „Žinoma, BWBL finalo ketvertas turėjo įtakos, nes rungtynės buvo įtemptos. Varžovės šiandien atrodė šviežesnės, agresyvesnės.“

Šaltinis: LMKL.lt   

Susijusi info:

https://www.youtube.com/watch?v=ZkjOwLbLVRA

https://www.youtube.com/watch?v=ZOEGz_oJyZQ