Naujienos

2018-04-11
Mantas Šernius apie pirmąjį finalo mūšį: „Tikras nervų karas“ (video)

Pirmasis Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalo mačas patvirtino didelius lūkesčius. Kauno r. „Hoptrans-Sirenų“ ir Vilniaus „Kibirkšties“ dvikovos laimėtojos sprendėsi paskutinę dvikovos minutę, o triumfavo užtikrinčiau sužaidusios Manto Šerniaus auklėtinės – 78:73.

„Tikras nervų karas, – reziumavo „Hoptrans-Sirenų“ vyr. treneris M. Šernius. – Žiūrint į abiejų komandų klaidas ir kokie buvo sprendimai, turbūt, ir žiūrovams tai jautėsi. Kartais būna ir tokios rungtynės, kurias privalai laimėti.

Džiaugiuosi, kad plius minus išlaikėme savo braižą, bet visomis rungtynėmis tikrai nesu patenkintas. Darėme daug klaidų, kurių negalime daryti. Pasijuto, kad per paskutinį mėnesį turėjome tik dvejas rungtynes. Per artimiausias rungtynes turime gerinti žaidimą ir grįžti į savo formą.“

Kauno rajono krepšininkės suklydo 18 kartų, kai „Kibirkštis“ – net 24. Abi komandos itin prastai metė iš toli – 4/18 „Hoptrans-Sirenų“ pusėje ir 3/17 – „Kibirkšties“.

Vilniečių negelbėjo nė užtikrintai laimėta kova dėl kamuolių (45-25) ir net 18 antrųjų šansų.

„Tai – pirmas finalas, tai matėsi susikaustymas ir neužtikrintumas. Dėl to nepataikėme tritaškių, jautėsi jaudulys ir tam tikra abejonė, – kalbėjo „Kibirkšties“ vyr. trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė. – Po rungtynių su „Sūduva“ iškrito iš rotacijos žmogus, pirmoje pusėje turėjo baudų problemą. Norėdamos laimėti šį finalą, mes turime būti visa galva stipresnės. Kitaip mes nelaimėsime. Jeigu eisime taškas į tašką, mes nelaimėsime. O kodėl, aš pasakysiu po sezono.“

Trenerė nedetalizavo, ką turėjo omenyje, o jos oponentas, M. Šernius, sako nenorintis tikėti, kad dėl vilniečių pralaimėjimo būtų galima kaltinti teisėjus.

„Iš trejeto geriausių Lietuvos teisėjų šiandien turėjome du (Tomą Jasevičių ir Gytį Vilių) ir būtų keista, jeigu jie būtų daug klydę, – sakė M. Šernius. – Manau, kad teisėjai šiandien labai daug sušvilpė handingo (neleistino stabdymo rankomis), kuris krepšinyje yra neleistinas. Žaidėjos turi suprasti, kad realiai švilpia Eurolygos teisėjai. Labai svarbu, kaip komandos prie to prisitaiko. Mes irgi nuo to nukentėjome, bet per minutės pertraukėlę tai buvo akcentuota. Čia kiekvienos komandos reikalas, kaip prisitaikai prie teisėjų švilpimo.“

„Hoptrans-Sirenas“ timptelėjo geriausias karjeros LMKL rungtynes sužaidusi Rasa Knyzaitė. 19-metė gynėja per 34 minutes pelnė 23 taškus, atkovojo 6 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 32 naudingumo balus. Visi šie rodikliai – geriausi komandoje.

„Tiesiog stengiuosi daryti savo darbą ir šiandien pasisekė“, – savo indėlio po dvikovos nesureikšmino krepšininkė.

Jos treneris M. Šernius apie tokį pasirodymą turėjo daugiau minčių.

„Komandoje neturime tokių išreikštų lyderių, kaip „Kibirkštyje“ Shenita (Landry), (Laurita) Jurčiūtė, (Laura) Juškaitė. Jos individualiai labai stiprios. Mūsų žaidimas paremtas komandiniu darbu. Šiandien matėsi, kad buvo Rasos diena, ji labai užtikrintai priėmė sprendimus, todėl daugiau puolimo buvo skirta jai. Ji buvo viena iš faktorių, kodėl šiandien laimėjome“, – sakė M. Šermius.

Antrasis finalo serijos mačas – penktadienį Vilniuje. Dvikovos pradžia – 17.15 val.

Info: lmkl.lt

Video: https://www.youtube.com/watch?v=42_MuTpTeN0