Naujienos

2018-02-07
Mažųjų garliaviečių performansas ,,Trispalviai delniukai Europoje”

Saulėtą vasario 7 dienos rytą, neišsigandę šaltuko, į Garliavos sporto ir kultūros centrą atskubėjo mažieji garliaviečiai su savo auklėtojomis iš Jonučių darželio bei ,,Obelėlės” ir ,,Eglutės” lopšelių – darželių. Darželinukai dalyvavo performanse ,,Trispalviai delniukai Europoje”. Į meninį  vyksmą buvo įtraukti vaikai ir auklėtojos. 

Mažieji vyniojo ir sekė trispalvę giją, atvedusią į žaidimų ir užduočių erdvę.  Kartu su muzikos pedagogėmis Danguole Šalniene bei Loreta Motiejūniene vaikai dainavo daineles apie Lietuvą, žaidė lietuvių liaudies žaidimus. Pagrindinė performanso idėja – kaip sveikinamės ir kada – buvo ,,apipilta” įvairiausių žaismingų atsakymų.

Performanso metu mokytasi  kalbėti ,,kūno kalba”, atpažįstamą viso pasaulio žmonių. Šia kalba galime išreikšti įvairias emocijas, kurios nutiesia kelią bendravimui. Daug informacijos gali suteikti svarbi kūno detalė – delnai. Ant stebuklingo balto lapo mažieji piešė savo delniukus, nuspalvindami pačiomis gražiausiomis spalvomis. Bendrame piešinyje delniukai tapo ne tik trispalviais, bet ir  atspindintys mažųjų kūrybiškumą, nuoširdumą, gebėjimą  puoselėti ypatingus draugystės saitus.

Performansas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui bei artėjantiems KEKS 2022 metams, graži pradžia siekiant bendrystės ir garsinat Lietuvos vardą Europoje.

 

Zita Butiškytė,

Garliavos sporto ir kultūros centro

režisierė ir renginių organizatorė