Naujienos

2018-04-19
Mintis apie titulą šalin vejantis M. Šernius: „Komanda turi nueiti į dušą ir pamiršti šitas rungtynes“ (video)

Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalo serijai sugrįžus į Garliavą, Kauno r. „Hoptrans-Sirenos“ apgynė namų tvirtovę žengė antrąjį žingsnį čempionių titulo link. Manto Šerniaus auklėtinės savo aikštėje 80:77 įveikė Vilniaus „Kibirkštį“ ir dabar nuo triumfo jas skiria vos viena pergalė – serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2-1.

„Manau, padarėme geras išvadas po prieš tai buvusių rungtynių, – iškart po susitikimo teigė M. Šernius. – Pakankamai gerai tvarkėmės su užduotimis, išskyrus pirmoje rungtynių pusėje nesugebėjome sustabdyti Lauritos Jurčiūtės.

Tikrai ji buvo komandos lyderė, ėmėsi ant savęs iniciatyvos ir tikrai buvo sunku ją stabdyti. Varžovės žaidė gerai, bet mūsų aktyvi gynyba buvo šiek tiek geresnė. Manau, kad charakteris, namų sienos ir noras laimėti padėjo nugalėti.“

LMKL trofėjų garliaviškės iškovoti gali jau penktadienį varžovių teritorijoje, tačiau, pasak „Hoptrans-Sirenų“ stratego, apie tai galvoti dar yra anksti. Svarbiausia – vėl tinkamai nusiteikti dar vienam finalo mūšiui.

„Rungtynės Vilniuje vėl bus iš naujo, 0:0, nauja diena, naujas nusiteikimas, komanda turi nueiti į dušą ir pamiršti šitas rungtynes. Noriu, kad mano komanda žaistų gerai. Mes nežiūrime – auksas ar ne. Pirmiausia, turime žaisti gerai“, – kalbėjo specialistas.

Jam antrino ir žaidžianti klubo direktorė Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė. Du tritaškius vilnietėms atseikėjusi gynėja tikino, jog varžovių nurašyti dar nereikėtų.

„Pergalę lėmė užsispyrimas, noras nugalėti, nes tikrai nesame prastesnės. Gerai, manau, vykdėme trenerio užduotis ir šią dieną pergalę švenčiame mes, – kalbėjo „Hoptrans-Sirenų“ atstovė. – Auksą reikia ne užuosti, jį reikia laimėti. Aš žaidžiu trečiame finale ir tas finalas man niekada nebuvo lengvas. Manau, reikia ruoštis iki lemiamų rungtynių.“

Tuo metu „Kibirkšties“ vyr. trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė teigė, jog komandą iš vėžių išmušė prieš ilgąją pertrauką susižeidusios Dalios Donskichytės netektis, vėliau stipriai atsiliepusi gynyboje.

„D. Donskichytė iškrito iš rotacijos, Deannai Mayzai buvo sudėtinga gintis žaidime du prieš du, iš ko mes gavome labai daug taškų, „Hoptrans-Sirenos“ praktiškai visada išnaudojo tą mūsų silpną vietą. Nepataikėme kelių metimų iš po krepšio ir buvo tokių klaidelių, kurios finale labai skaudžiai kainuoja, o „Hoptrans-Sirenos“ sužaidė savo geriausias rungtynes“, – kalbėjo ji.

Dėl auklėtinės traumos nuogąstavusi „Kibirkšties“ trenerė tuo pačiu atkreipė dėmesį ir į varžovių žaidimą gynyboje.

„Gali būti, kad (trauma) rimta. Tai – tokia „Hoptrans-Sirenų“ gynyba, mes labai džiaugiamės, jog išvengėme mažiau traumų, maniškės nemoka parodyti, kad ateina kontaktas ir, deja, rizikos yra nemažai“, – teigė ji.

Dabar klysti nebegalinčios vilnietės turės šansą atsitiesti savoje aikštėje, kurioje „Hoptrans-Sirenos“ klupo antrajame susitikime. Ko reikėtų tikėtis žūtbūtiniame, ketvirtajame, mače?

„Reiktų tikėtis tos pačios kovos, ką matėte šiose rungtynėse. Mes esame nusiteikę žaisti iki galo, pailginti tą seriją“, – pabrėžė J. Štreimikytė-Virbickienė.

Info: lmkl.lt

Foto: Evaldas Šemiotas

Video (M.Šernius "Padarėme išvadas"): https://www.youtube.com/watch?v=KAw-1v6hSu8