Naujienos

2019-12-29
Nugalėjęs smiginio legendą D.Labanauskas susitiks su geriausiu pasaulio žaidėju!

Sensacingą žygį smiginio pasaulio čempionate tęsia Darius Labanauskas. 43-ejų metų lietuvis turnyro aštuntfinalyje eliminavo anglą Steve'ą Beatoną, o ketvirtfinalyje susitiks su pajėgiausiu pasaulio smiginio žaidėju olandu Michaelu van Gerwenu. Įspūdingus rezultatus fiksuojantis Kauno rajono gyventojas garliavietis po patekimo tarp aštuonių geriausių turnyro žaidėjų sulaukė ir šį čempionatą sekančių žurnalistų dėmesio.

Paklaustas kaip jaučiasi po didžiausios savo karjeros pergalės D.Labanauskas neslėpė džiaugsmo, tačiau išgirdęs klausimą apie vos tris lietuvį nuo pasaulio čempiono titulo skiriančius žingsnius Darius neskubėjo kelti sau aukščiausių tikslų. „Jausmas, žinoma, puikus. Esu tarp aštuonių pajėgiausių šio turnyro dalyvių, tai labai džiugina. Tačiau kitas etapas laukia labai sudėtingas – turėsiu susitikti su šiuo metu pajėgiausiu pasaulio žaidėju. Šiuo metu noriu trumpam atsitraukti ir susikaupti artėjančiai dvikovai. Šiuo metu tikrai negalvoju apie pusfinalį ar finalą.

Įveikti Michaelą van Gerweną bus labai sunku, tačiau jeigu jis nesužais aukščiausiu lygiu, o man pavyks pademonstruoti visas savo galimybes, galbūt mūsų lauks gera kova. Nežinau, ar pajėgsiu jį įveikti, niekada nesu su juo varžęsis. Bet, žinoma, tikiuosi tai padaryti, nors lengva tikrai nebus. Tačiau tikiu, kad tai įmanoma. Jei netikėčiau – kam išvis žaisti smiginį?“ Jungtinėje Karalystėje vykstančiame turnyre pirmuoju ketvirtfinalį pasiekusiu Lietuvos smiginiu žaidėju tapęs Labanauskas sulaukė ir klausimo apie savo grafiką šventinėmis dienomis. Vienas iš konferencijoje dalyvavusių žurnalistų pasiteiravo kaip Dariui pavyko atšvęsti Kalėdas Londone, tačiau lietuvis atskleidė, jog įtemptoje dienotvarkėje rado galimybę aplankyti gimtinėje likusius šeimos narius.

„Buvau grįžęs namo, parskridau į Londoną prieš porą dienų. Kalėdos buvo įprastos – poilsis, maistas, stalas, šeima, žaidimai su vaikais. Šiomis dienomis daug nesitreniravau, tačiau dar iki jų skyriau labai daug laiko pasiruošimui. Manau, kad tą pavyko parodyti šiandien.“ 82-ą vietą pajėgiausių pasaulio smiginio žaidėjų sąraše užimantis 43-ejų metų Labanauskas savo pasirodymo dėka gerokai sustiprins savo pozicijas tarp geriausių planetos žaidėjų. Paklaustas ar po tikėtino patekimo į Top-64 lietuvis tikisi prasibrauti ir tarp pirmųjų 32 sąrašo narių kaunietis teigė šiuo metu apie tai negalvojantis. „Net nežinau ar šiuo metu man įmanoma prasibrauti į Top-32. Šiuo metu neseku savo reitingo, neskaičiuoju gautų taškų. Tą padaryti planuoju turnyrui pasibaigus. Tačiau jei man pavyks perkopti šią ribą, be abejo, būsiu labai laimingas“.

 

Ketvirtfinalyje D.Labanausko lauks stipriausias planetos žaidėjas – Nyderlandų atstovas Michaelas van Gerwenas (PDC-25). 30-metis yra triskart pasaulio čempionas (gina praėjusių metų titulą), taip pat du kartus laimėjo didelį World Matchplay turnyrą. D.Labanauskas jau užsitikrino daugiau nei 58 tūkstančius eurų. Bendrą PDC pasaulio smiginio čempionato prizinį fondą sudaro 2,93 mln. eurų.

Labanausko ir van Gerweno dvikova įvyks sekmadienį, 21:00 Lietuvos laiku. D. Labanausko patekimas į ketvirtfinalį yra geriausias rezultatas Lietuvos smiginio istorijoje. Nė vienas mūsų šalies sportininkas iki šiol nebuvo pasiekęs ir aštuntfinalio.


VIDEO. Pilnas mačo įrašas: https://www.youtube.com/watch?time_continue=7&v=pZ-etWOFztg&feature=emb_logo

Mačo pabaiga: https://twitter.com/i/status/1210921739007463424

 

 

Informacija: delfi.lt/lrytas.lt/15min.lt