Birželis 2020

P A T K P Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

GSKC patalpų ir reklaminio ploto nuomos galimybės

Artimiausiu metu renginių nėra.

Naujienos

2017-02-21
Partizaninių dainų valanda Vasario 16-ąją

    Vasario 16-ąją Garliavos meno mokykloje susirinkę garliaviečiai galėjo savęs paklausti, kas jiems yra laisvė. Šventės pradžioje, po kartu sugiedotos Tautiškos giesmės, mūsų miesto seniūnė Nijolė Tarvydienė išsakė nuoširdžius linkėjimus ir kartu pasveikino su gražiu jubiliejiniu gimtadieniu Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių Garliavos skyriaus pirmininką Mindaugą Baboną.

    Šventinio koncerto metu skambėjusios partizaninės dainos, eilėraščių posmai, Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos direktoriaus Vidmanto Vitkausko perskaitytas Juozo Lukšos-Daumanto laiškas savo mylimajai Nijolei Bražėnaitei-Lukšienei, parašytas pokario Vasario 16-tąją, leido dar kartą įvertinti šios dienos svarbą Lietuvos istorijos vingiuose.

    Šventinio koncerto programa ne tik skatino susimąstyti, bet kartu tapo puikiu kūrybiniu išbandymu mažiesiems tapytojams. Jie avanscenoje piešė kartu su dailininku Olegu Karavajevu, pagrindinėmis pasirinkdami lietuviškos trispalvės spalvas. Tai jau tampa tradicija, kai šventinio Vasario 16-osios koncerto metu, kuriamas piešinys, skirtas Garliavai.

    Brandžius kūrybinius žingsnius žengiantis  Garliavos sporto ir kultūros centro folkloro ansamblis „Gegutala“, vadovaujamas Nijolės Grivačiauskienės, dovanojo žiūrovams partizaninių dainų pynę ir kvietė kartu dainuoti žiūrovus. Šių žmonių pastangos scenoje leidžia didžiuotis ir sutikti, kad esame laisvės verti.

    Atšventę Vasario 16-ają pamėginkime dar kartą, visi drauge, pasidžiaugti savo tautos laisve, kad ir trumpa, bet svaria jos istorija. Kiekvienas paprastas, bet tuo pačiu ir reikšmingas mūsų poelgis - šypsena, sveikinimai, dalyvavimas šventiniuose renginiuose - kuria mūsų tautos veidrodį, kuriame kiekvienas atrandame savąjį atspindį. Kokį jį išvystame – priklauso tik nuo mūsų. Dėkojame visiems, šventusiems Lietuvos 99-ąjį gimtadienį!

 

Straipsnio autorius  Saulius Juozapas Černevičius

Nuotraukos autorius Marius Norvaiša