Sausis 2021

P A T K P Š S
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
RĖMĖJAI:
ES investicijos

GSKC patalpų ir reklaminio ploto nuomos galimybės

Artimiausiu metu renginių nėra.

Naujienos

2017-06-09
Projekte „Naujo/Kas? II – piliakalnių legendos“ - praktiniai užsiėmimai

   Smalsūs ir naujovėmis besidomintys žmonės birželio pradžioje rinkosi Garliavos sporto ir kultūros centre, kur vyko tęstiniam trumpametražių filmų mėgėjų „Naujo/Kas? II - piliakalnių legendos“ projektui skirti užsiėmimai. Dalyviai sužinojo daug naudingos informacijos, pradedant teorinėmis žiniomis, baigiant praktiniais užsiėmimais.

   Vytauto Didžiojo universiteto absolventė Raminta Miškinė pristatė filmų kūrimui reikalingas priemones, praktiškai parodė ir papasakojo apie filmų redagavimo – montavimo programas, pamokė jomis naudotis, supažindino su techninėmis pasirinktos kompiuterinės programos galimybėmis. Seminaro metu dalyviai, kartu su Raminta Miškine, konsultavosi ir praktiškai mokėsi kaip montuoti video medžiagą, naudoti efektus, garso ir vaizdo jungimo sinchroniškumą bei sužinojo kur ieškoti papildomos informacijos interneto platybėse.

   Po praktinių užsiėmimų kultūros paveldo specialistė Simona Macevičiūtė pristatė piliakalnių istoriją bei vizualiai parodė kaip atskirti tikrą piliakalnį nuo paprastos kalvos.  Projekto dalyviai taip pat buvo supažindinti su pagrindiniais, piliakalniams būdingais, etnokultūriniais bruožais bei jų grupėmis.

   Garliavos sporto ir kultūros centro režisierė Zita Butiškytė projekto dalyvius supažindino su kūrybinių resursų panaudojimo galimybėmis ir režisūriniais sprendimais filmukų kūrimo procese. Pasiūlyta kurti legendas ne tik apie Kauno rajono, bet ir apie Lietuvos piliakalnius – galbūt jie yra svarbūs susirinkusiųjų tėvams, seneliams, vaikystės prisiminimams.

   Kviečiame visus norinčius, nors ir nedalyvavusius šiuose mokymuose, kurti trumpo metražo mėgėjiškus filmus (nuo 1 iki 6 min.) projekte „Naujo/Kas? – piliakalnių legendos“ . Lauksime Jūsų darbų iki rugpjūčio 1 d. adresu maceviciute.simona@gmail.com. Primename, kad galite kurti ne tik informacinius, bet ir vaidybinius trumpo metražo filmus apie pasirinkto piliakalnio legendą.

 

Projektą remia Kauno rajono savivaldybė.

Garliavos sporto ir kultūros centro darbuotoja, vykdanti direktoriaus pavaduotojos funkcijas kultūrai Simona Macevičiūtė.