Naujienos

2016-04-20
L.Šalkus po mačo džiaugėsi auklėtinių kovingumu, o R.Samulėnas žadėjo kovą Marijampolėje (VIDEO)

Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalo serijoje Kauno rajono „Hoptran-Sirenos“ demonstruoja, kad yra rimtai nusitaikiusios į aukso medalius. Kaunietės antrose finalo serijos rungtynės 78:76 įveikė Marijampolės „Sūduvą“ ir dabar serijoje pirmauja 2:0.

Po pergalės „Hoptrans-Sirenų“ vyr. treneris Linas Šalkus džiaugėsi, kad jo auklėtinės šiandien pademonstravo charakterį ir kovėsi iki paskutiniųjų.

„Merginos parodė charakterį, o jo reikėjo, nes atsilikinėjome ir sugebėjome išplėšti pratęsimą. Pratęsime matėte: ir Žemantauskaitei buvo prakirsta akis, Balčiūnaitė su Prėskienyte buvo surinkusios po penkias pražangas. Šaunuolės, kaunasi kaip už tėvynę“, – po mačo kalbėjo „Hoptrans-Sirenų“ strategas.

Šiame susitikime L.Šalkus visas rungtynes atrodė labai ramus ir emocijas demonstruoti pradėjo tik mačo pabaigoje: „Aš visą laiką ramus, gal tik taip atrodo. Nieko nepadarysi, nuo trenerio labai mažai priklauso. Priklauso, ar žaidėjos apsigins, ar įmes. Mes galime suplanuoti vieną, o gali gautis visai kitaip. Šiandien kažką planavome – neišėjo, bet galiausiai baigėsi taip, kaip ir turėjo baigtis.“

Paklaustas, ką dabar galėtų pasakyti skeptikams, kurie prieš lemiamas kovas nuvertino Kauno rajono klubą, L.Šalkus buvo kategoriškas:

„Skeptikams reikia dirbti, o ne šnekėti. Kada pabaigsime seriją – tada pabaigsime. Liko daugiausiai trejos, mažiausiai – vienerios rungtynės. Kaip bus – taip bus. Svarbiausia, atsistatyti jėgas ir kautis toliau, o ne prognozuoti. Aš niekada neprognozuoju“, – kalbėjo „Hoptrans-Sirenų“ strategas.

„Sūduvos“ vyr. treneris Rimvydas Samulėnas teigė, kad pagrindinė jo komandos pralaimėjimo priežastis – drausmės nebuvimas. Nors planas žaisti per aukštas žaidėjas ir pasiteisino, pabaigoje jis nesuveikė.

„Manau, kad šiandien mums trūko žaidybinės drausmės ir disciplinos. Jau minėjau, kad finale nebus, jog skirtumas būtų 20 ar 30 taškų, čia gali būti 7 ar 8 taškai. Reikia žaisti užtikrintai, o mes dar to nesuprantame. Galbūt, tai drausmės trūkumas.

Bandėme žaisti per aukštas žaidėjas, nes žinojome, kad tai silpna varžovių vieta. Mums tai pavyko, tokį planą turėjome ir pabaigoje, bet galbūt mūsų aukštos žaidėjos pavargo, net neįvesdavome joms kamuolių. Taip pat, laimėti rungtynes padarius 26 klaidas yra sudėtinga“, – konstatavo R.Samulėnas.

Pasak marijampoliečių stratego, jo komanda darys viską, kad ketvirtadienį namuose pratęstų finalo seriją: „Tikrai kausimės ir nenuleisime rankų. Kaip bus – taip bus. Čia yra krepšinis“.

Rungtynių pabaigoje kaunietės liko vos su viena aukštaūge – Monika Petrauskaite, nes tiek Ieva Prėskienytė, tiek ir Kornelija Balčiūnaitė surinko po penkias pražangas.

„Buvo didelis smūgis komandai, nes Ieva yra viena pagrindinių mūsų centro puolėjų. Vėliau ir Kornelija Balčiūnaitė gavo penkias pražangas. Supratau, kad atsakomybė krenta ant mano pečių ir reikia dirbti. Visos suvokėme, kad turime atidirbti komandiškai už kitas žaidėjas“, – po rungtynių kalbėjo 11 taškų prie pergalės pridėjusi aukštaūgė.

Nors „Hoptrans-Sirenos“ šiame susitikime atsilikinėjo ir dviženkliu skirtumu, pasak M.Petrauskaitės, minčių apie pralaimėjimą nebuvo.

„Aš tikrai tikėjau, tikrai tikėjome visos, o apie pralaimėjimą net nebuvo tokių minčių. Sezono metu buvo rungtynių, kada pralaiminėjome dar didesniu skirtumu, bet pasivijome varžoves ir laimėjome, todėl tikėjome, kad tai galime ir įrodėme“, – teigė „Hoptrans-Sirenų“ žaidėja.

Šį kartą Garliavos sporto centre susirinko rekordinis skaičius žiūrovų, o atmosfera, pasak M.Petraukaitės, buvo puiki: „Buvo nerealu. Pirmą kartą buvo tiek žiūrovų. Žinojome, kad bus daug, bet kad tiek daug, tikrai nesitikėjome. Labai smagu, ačiū visiems ir tikimės visų sulaukti Marijampolėje. Iš paskutiniųjų ten stengsimės, kad nebereikėtų sugrąžinti serijos į Garliavą.“  

Šaltinis: LMKL.lt

https://www.youtube.com/watch?v=y48MEVfjxXw

https://www.youtube.com/watch?v=VjQHa3rY13M