Naujienos

2014-09-08
Rudens sambariuose Garliava puošėsi ąžuolų vainikais

Rugpjūčio 6 d. Raudondvaryje, Kauno rajone, praūžė viena didžiausių metų švenčių – Rudens sambariai 2014. Anot, Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Angelės Ščiukauskienės, šie metai skirti šeimai, todėl ir Rudens sambarių programa buvo orientuota būtent į tai. Renginio metu ne kartą buvo galima išgirsti, kad susirinkusieji tarsi viena graži ir didelė Kauno rajono šeima.

Šventė prasidėjo visų seniūnijų triukšminga eisena, kurioje kiekviena seniūnija skandavo savo šūkius, dainavo ir sveikino Raudondvario gyventojus. Rudens sambarių dalyvius ir svečius pasveikino šventės „gaspadorius“ Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas, Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė bei kiti garbūs svečiai. Šventėje dalyvavo ne tik Kauno rajono gyventojai ir vadovai, bet ir svečiai iš Lenkijos.

Šių metų naujovė – bendras visų dvidešimt penkių seniūnijų stalas. Kiekviena seniūnija išradingai papuošė stalus ir juos nukrovė valgiais, reprezentuojančiais savąjį kraštą. Kauno rajono meras su savo komanda, taip pat kvietė pasivaišinti šernienos troškinio pagal Benedikto Henriko Tiškevičiaus receptą.

Garliavos miesto atstovai šiais metais puošėsi ąžuolų vainikais. Atspindėdami Garliavos miesto herbe esančius ąžuolo lapus, šio ypatingo lietuviško medžio savybes, garliaviečiai vaišino susirinkusiuosius gilių kava, didžiausiu šventėje buvusiu tortu bei dalino „laimės giles“. Senovėje buvo tikima, kad gilių kava jaunam žmogui suteikia tvirtumo bei grožio, o senam – sugrąžina jaunystę bei jėgas. Gilės, kaip vaistinė medžiaga nuo seno lietuviams buvo gerai žinoma, kadangi ąžuolai buvo plačiai išplitę dabartinės Lietuvos teritorijoje. Tortą, kurio skonį gyrė kiekvienas paragavęs, puošė Garliavos miesto herbas. Gilių kavą pagal ypatingą receptą bei didžiausią šventėje buvusį tortą pagamino garliavietė Nijolė Šauklienė, kuri paklausta apie receptą, mįslingai šyptelėdavo ir paslapties neišduodavo. Tortą ir skaniausią šventės kavą dalino pati Garliavos seniūnė Nijolė Tarvydienė, kuri rūpinosi, kad kiekvienas priėjęs prie vaišių stalo būtų svetingai sutiktas ir tinkamai išlydėtas. Jai padėjo Garliavos seniūnijos, Sporto ir kultūros centro darbuotojai.

Šventėje veikė žaidimų kiemelis, kuriame tiek mažas, tiek didelis rado, ką nuveikti. Žaidimus, rungtis bei laimėtojams skirtus prizus ruošė kiekviena seniūnija. Greta vyko amatininkų mugė, koncertas. Žiūrovai turėjo galimybę pasiklausyti Kauno rajono meno kolektyvų atliekamų dainų, pamatyti tradicinių liaudies šokių. Šventę užbaigė atlikėjų Deivio ir Renatos duetas ir grupė Jonis.

 

Garliavos sporto ir kultūros centro

Režisierė ir renginių organizatorė

Augustina Kinderytė