Naujienos

2020-07-16
Šauni Vaikų vasaros sporto stovykla Garliavos sporto ir kultūros centre

Praėjusią savaitę, liepos 7-11 d., Garliavos sporto ir kultūros centre vyko Vaikų vasaros sporto stovykla. Renginį lydėjo šilta lietuviška vasara su gaivinančiu lietumi. Per penkias šios stovyklos dienas vyko intensyvūs užsiėmimai, kuriuos vedė Garliavos futbolo klubas, UAB Expedicija organizatoriai ir Kovos menų asociacija Kime. Stovyklautojus subūrė Garliavos Jonučių progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Žydrūnė Bastienė. Stovyklos veiklas kartu su savanoriais prižiūrėjo stovyklos vadovė Eglė Strašinskaitė, projekto vadovė Aušra Kairaitytė-Užupė ir stovyklos organizatorius Ričardas Adomavičius.

Pirmąsias dvi Vasaros sporto stovyklos dienas vaikai treniravosi su Garliavos futbolo klubo atstovais: treneriais ir klubo vadovu Henriku Grigu. Įvykus simboliniam stovyklos atidarymui ir susipažinimui, vaikai kibo į apšilimui skirtus žaidimus. Specialios įrangos pagalba vaikai atliko fizinių pajėgumų testavimą. Vėliau vyko smagūs žaidimai, o po pietų suorganizuotas ir futbolo turnyras. Sekančią dieną iki pietų vaikai atsikvėpė žiūrėdami edukacinį filmą, dalyvavo protmūšyje, atliko užduotis grupėmis. Po pietų vyko įvairių sporto šakų turnyrai ir žaidimai.

Trečią stovyklos dieną vaikai važiavo į Jadagonius – vienos dienos išvyką, kurioje juos pasitiko UAB Expedicija vadovas Skirmantas Paukštys su pagalbininkais. Vaikai dalyvavo žygyje, estafetėse ir orientacinėse varžybose. Kelis kartus užklupęs lietus vienus grūdino, o kitus džiugino. Pietums paragavę kareiviškos košės, pažaidę loginius žaidimus ir pailsėję, stovyklautojai turėjo galimybę išbandyti savo drąsą lipant į Pangonijos olą.

Ketvirtąją ir penktąją Sporto stovyklos dieną vaikai susipažino su Kovos menų asociacijos Kime vadovu Vytautu Vanagu ir gausiu pagalbininkų būriu: sportininkėmis-trenerėmis Lijana Ežerskyte ir Gabriele Sorakaite bei jaunaisiais sportininkais Oskaru Paplausku ir Karolina Dainauskaite. Po susipažinimo klubo vadovai vedė apšilimą, fizinius pratimus ir testavo vaikų fizines galimybes. Stovyklautojus treneriai supažindino su karate technika (smūgiais-blokais), buvo atliekami reakcijos, tempimo pratimai. Po pietų vyko estafetės, susipažinimas su karate kovos technika, buvo mokamasi vertimų, smūgių ir blokų technikos. Sekančią dieną, po apšilimo, vyko netradicinės futbolo varžybos su dideliu kamuoliu, buvo mokomasi veikti komandoje, karate technikos (kojų smūgių), o pabaigoje – reakcijos ir tempimo pratimų. Po pietų – smagus kvadrato žaidimas su labai dideliu kamuoliu (buvo mokomasi smūgio koncentracijos). Vėliau vyko susipažinimas su karate kata technika (judesio technika). Klubo treneriai ir sportininkai, atsisveikindami su Vaikų sporto stovyklos dalyviais, linkėjo neužmiršti išmoktų treniruočių.

Šios penkios Vasaros sporto stovyklos dienos dalyviams prabėgo smagiai ir labai greitai. Organizatoriai džiaugėsi, kad stovykla pasiekė savo tikslą – vaikai sustiprino socialinius, komandinio darbo įgūdžius, mokėsi tolerancijos ir bendradarbiavimo, įgijo daugiau savarankiškumo, pasitikėjimo savimi, stiprino sveikatą bei susirado naujų draugų.

Vasaros sporto stovyklos veiklas organizavo Garliavos sporto ir kultūros centras kartu su partneriais Garliavos Jonučių progimnazija ir bendruomene „Garliavos ąžuolas“ įgyvendinant projektą „Garliavoje gyvenančių vaikų ir jaunimo socialinė integracija – aktyvus laisvalaikis ir užimtumas“, finansuojamą Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

 

Ričardas Adomavičius

Garliavos sporto ir kultūros centro direktoriaus pavaduotojas sportui