Naujienos

2013-12-03
Smagi edukacinė „Gegutalos“ repeticija su delegacija iš Olandijos

Garliavos Juozo Lukšos gimnazijoje lapkričio 16 – 23 dienomis jau antrąjį kartą lankėsi 17–os  moksleivių bei 2–ejų mokytojų iš Olandijos Weert miesto (netoli Eindhoveno) Het College delegacija. Bendravimas tarp dviejų valstybių prasidėjo 2012 m., kai Juozo Lukšos gimnazijos anglų kalbos  mokytojos Editos Liutkevičienės iniciatyva buvo organizuoti tarptautiniai mokinių mainai. 2014 m. kovo 8 – 16 d. 17 gimnazijos mokinių vyks į Olandiją. Tai nėra tik turistinė kelionė. Mainų metu moksleiviai turi būti pasirinkę vieną juos dominančią temą ir ją ištyrinėti bei pateikti tyrimo rezultatus. Olandų temos šiais metais yra labai įvairios: žydų padėtis Lietuvoje, Lietuvos Nepriklausomybė bei sovietinis ir po-sovietinis periodas, ekonominiai skirtumai ir ypatumai, turizmas ir viešbučių veikla Lietuvoje bei lietuviško rūbo raida nuo tautinio kostiumo. Olandų pristatymai ir rezultatai bus jų gimnazijos baigiamojo darbo dalis, vertinama pažymiu. Tad svečių iš Olandijos dalyvavimas parodomojoje Garliavos sporto ir kultūros centro suaugusiųjų folkloro ansamblio „Gegutala“ ir sutartinių giedotojų grupės „Mėta“ (vad. Nijolė Grivačiauskienė) repeticijoje nebuvo tik smagus būdas praleisti laisvalaikį. Tai buvo svarus indėlis į mokinių baigiamuosius darbus.

Lapkričio 19 dienos repeticijoje olandams buvo papasakota bei praktiškai atlikta sutartinių (dvejinių, trejinių, keturinių) dainų specifika, lietuvių liaudies folkloro žaidimai, rateliai ir dainos. Svečiai ne tik įdėmiai klausėsi, bet ir patys praktiškai atliko daugelį jiems pasiūlytų atrakcijų. Vakaronė su „Mėta“ bei „Gegutala“ buvo ne tik smagi, bet ir labai informatyvi, suteikianti autentiškų žinių apie sutartines bei lietuvių folklorą. Lapkričio 20 dieną meno vadovė Nijolė Grivačiauskienė taip pat dalyvavo Juozo Lukšos gimnazijos specializuotoje pamokoje, kurioje pristatė ir vizualiai pademonstravo lietuvių liaudies etnografinį kostiumą.

Abipusiai naudingas dviejų tautų susitikimas Garliavoje paliko neišdildomus įspūdžius tiek lietuviams, tiek svečiams iš Olandijos.

 

Nuotraukos autorius Asta Ulinskaitė

Informacija Živilė Girdauskaitė,

                                         Kauno r. Garliavos sporto ir kultūros centro direktoriaus pavaduotoja