Naujienos

2015-03-18
Svarbi Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ pergalė

Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) antrajame ketvirtfinalio serijos mače, namų arenoje - Garliavos sporto ir kultūros centre, rezultatu 68:63 nugalėjo Kauno „Aistes-LSU-Paradis“ ir išlygino seriją rezultatu 1:1.

Lemiamų ketvirtfinalio rungtynių nepraleido ir ištikimi „Hoptrans-Sirenų“ sirgaliai – Kauno rajono meras Valerijus Makūnas ir Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Ričardas  Pudževelis, kurie savo miesto komandą ištikimai palaiko viso sezono metu.

Lemiamas susitikimas vyks kovo 20 dieną, penktadienį.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Hoptrans-Sirenos“, kurios išsiveržė į priekį 5:0, tačiau 7 taškus be atsako pelniusios varžovės greitai atstatė pusiausvyrą – 7:5. Per likusią kėlinio dalį komandos žaidė apylygiai bei apsikeisdavo tiksliais metimais – 20:20. Tačiau fantastišku tolimu metimu kėlinį baigusi „Hoptrans-Sirenų“ lyderė Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė išvedė savo ekipą į priekį ir po pirmojo kėlinio leido pirmauti – 23:20.

Antrajame ketvirtyje sužaidus beveik 3 minutes, šeimininkių pranašumas šoktelėjo iki 7 taškų (29:22), tačiau Monikos Petrauskaitės dvitaškis su pražanga leido „Aistėms-LSU-Paradis“ priartėti – 32:28. Ketvirčio pabaigoje 7 taškus be atsako pelniusios „Hoptrans-Sirenos“ savo panašumą padidino jau iki dviženklio – 42:30. Ketvirtį tritaškiu baigė Greta Tamašauskaitė, kuri kiek sušvelnino savo ekipos deficitą, o prieš ilgąją pertrauką šeimininkės buvo priekyje – 44:37.

Trečiojo kėlinio pradžioje aukštesnę pavarą įjungė „Aistės-LSU-Paradis, kurios sumažino atsilikimą iki 4 taškų (42:46), o tokiu vaizdu aikštelėje nepatenkintas „Hoptrans-Sirenų“ strategas Linas Šalkus buvo priverstas paprašyti minutės pertraukėlės. Įpusėjus kėliniui, svarbų tolimą metimą pataikė Jolanta Marmienė ir priekyje jau buvo „Aistės-LSU-Paradis“ – 47:46. Kėlinio pabaigoje žibėjo Rasa Knyzaitė, kurios pastangomis į priekį nepavyko pabėgti spurtavusioms „Aistėms-LSU-Paradis“, o prieš lemiamą ketvirtį švieslentėje degė lygybė – 54:54.

Lemiamą ketvirtį spurtu 8:0 pradėjo „Hoptrans-Sirenos“ ir susikrovė 8 taškų pranašumą – 62:54. Likus žaisti pusantros minutės, dar vienu prasiveržimu pasižymėjo R.Knyzaitė (68:60), tačiau „Aisčių-LSU-Paradis“ tolimas metimas leido atsilikimą kiek sumažinti – 63:68. Per likusį laiką „Hoptrans-Sirenos“ išlaikė 5 taškų pranašumą ir šventė svarbią pergalę atsakomosiose ketvirtfinalio rungtynėse.

Linas Šalkus („Hoptrans-Sirenų“ vyr. treneris): „Pergalę lėmė tai, kad šiose rungtynėse pataikėme. Žinoma, problema dėl atkovotų kamuolių lieka ta pati, nes neturime aukštų žaidėjų, bet mūsų pataikymas buvo jau kitoks nei pirmose rungtynėse. Merginoms sakiau: įmesite 68 taškus – laimėsite. Pataikiau, kaip pirštu. Tikrai gerai kovėmės, du kėliniai buvo labai geri, tračiajame – šiek tiek pristabdėme, bet turėjome valios, ryžto ir noro kovoti, nes nesinorėjo baigti sezono. Galbūt varžovės mums nėra palankios, nes šį sezoną mums nepavyko įveikti dviejų komandų – tai „Aisčių-LSU-Paradis“ ir „Utenos“, bet sakoma, kad pirmas kartas būna.“

Ričardas Maceina („Aisčių-LSU-Paradis“ vyr. treneris): „Varžovės parodė didelį norą laimėti, aktyviai gynėsi kaip ir visą sezoną. Mūsų žaidėjos galbūt pavargo, taip pat nepataikė mesdamos laisvus metimus. Manau, kad jei būtume pataikę taip kaip pirmose rungtynėse – problemų nebūtų buvę.“

Kornelija Balčiūnaitė („Hoptrans-Sirenų“ puolėja): „Varžovėms buvome pralaimėjusios šį sezoną jau penkis kartus, todėl tikrai nenorėjo pralaimėti dar kartą. Šita pergalė tikrai labai saldi. Džiaugiamės, kad pratęsėme sezoną, nes buvo labai liūdna pagalvojus, kad galime baigti sezoną. Tai turbūt pirmoji pergalė šį sezoną, kada taip džiaugiamės. Taip nesidžiaugėme net tada, kai įveikėme „Sūduvos“ komandą. Apie trečiąjį ketvirtfinalio serijos mačą kalbėti sunku, nes matome, kad komandos yra apylygės, todėl ir artėjantis mačas gali būti taškas į tašką, o laimės ta ekipa, kuri geriau pataikys, kovos, labiau norės – tas ir laimės.“

Jolanta Marmienė („Aisčių-LSU-Paradis“ puolėja): „Ne savo noru  pratęsėme ketvirtfinalio seriją, nepavyko apsiginti ketvirtajame kėlinyje. Varžovės pataikė dvitaškį, tolimą metimą, o mums nepavyko užpulti. Varžovės pasinaudojo mūsų klaidomis ir pelnė taškus.“

 „Hoptrans-Sirenos“: R.Knyzaitė (8 atk. kam.) 19, A.Baronėnaitė 17, R.Žemantauskaitė-Matlašaitienė 9, K.Balčiūnaitė (20 atk. kam.) ir E.Liutkutė po 8.

„Aistės-LSU-Paradis“: J.Marmienė ir M.Petrauskaitė (11 atk. kam.) po 14, G.Tamašauskaitė ir N.Skadaitė po 12, L.Svarytė (13 atk. kam.) 11.

 

https://www.youtube.com/watch?v=b1rrwExicNI

 

www.lmkl.lt