Naujienos

2014-04-25
Velykų bobutė svečiavosi ir Garliavoje

Saulėtą trečiadienio popietę Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kieme krykštavo Garliavos ir jos apylinkių socialiai remtinų šeimų vaikai. Susirinkę mažieji turėjo galimybę išbandyti savo atsineštų margučių stiprumą ridenimo varžybose. Varžybose dalyvavo visi, o mažiausiems padėjo mamos, tėčiai ir seneliai, todėl ši pramoga ne tik džiugino, bet ir suartino susirinkusiuosius.

Neužmirštant lietuvių liaudies mitologijos buvo prisiminta ir Velykė, kuri nepraėjo pro šalį ir užsuko į šventę su krepšiu dovanų. Dovanėlių gausa Velykei padėjo pasirūpinti šventės iniciatoriai ir rėmėjai Garliavos seniūnė Nijolė Tarvydienė bei Garliavos apylinkių seniūnas Eimuntas Raugevičius. Tačiau dėl dovanėlių mažieji turėjo pasistengti. Garliavos sporto ir kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Živilė Girdauskaitė bei šventės Velykė Centro režisierė ir renginių organizatorė Augustina Kinderytė buvo paruošusios turiningą programą: vaikučiai vietoje margino popierinius kiaušinius tokiais raštais, kokie, jų manymu, yra gražiausi. Ir be abejonės kiekvieno iš jų margutis buvo nepaprastai gražus. Visi aktyviai šoko ir žaidė įvairiausius žaidimus, rinko gražiausią margutį bei įdėmiai klausėsi Velykės pasakojimų apie senąsias šv. Velykų ir tą dieną švenčiamų Jurginių tradicijas. Už nesuvaidintas šypsenas, aktyvų dalyvavimą ir mažas, bet džiuginančias pergales rungtyse buvo apdovanoti visi šventėje dalyvavę vaikai.   

Popietę savo apsilankymu praturtino ir Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos teatro studijos „Kvietimas“ dovanotas spektaklis pagal lietuvių liaudies pasaką „Karnelė iš peklos“. Spektaklio režisierė Zita Butiškytė pristatydama spektaklį papasakojo vaikams ir priminė suaugusiems tarmiškus lietuvių liaudies žodžius, kuriuos turbūt daugelis buvo užmiršę. Tą dieną primintos tradicijos, papročiai ir tarmės, bent trumpam atitraukė visus nuo buities rūpesčių ir leido pasidžiaugti sužydusiu pavasariu. Norisi tikėti, kad džiugesys neišgaruos iki ateinančio sekmadienio, kada ir yra švenčiamas tikrasis Atvelykis.

 

Garliavos sporto ir kultūros centro

režisierė ir renginių organizatorė

Augustina Kinderytė

Nuotraukos autorius

Marius Norvaiša